Potężny pożar w centrum Torunia! Mieszkanie całkowicie zniszczone!

2019-08-14 7:51 Konrad Marzec
Potężny pożar w centrum Torunia! Pracowita noc dla straży pożarnej
Autor: Grzegorz Kluczyński Zdjęcie ilustracyjne

To nie była spokojna noc w centrum miasta. We wtorek (14 sierpnia), o godzinie 22:33, strażacy z Torunia otrzymali zgłoszenie o pożarze w kamienicy na starówce. Sprawa dotyczyła mieszkania przy ulicy Franciszkańskiej. Niestety - zniszczenia są bardzo poważne.

Całe zamieszanie miało miejsce przy ul. Franciszkańskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Horzycy. Ogień pojawił się na drugim piętrze kamienicy.

- Zgłoszenie pojawiło się o godzinie 22:33. Dwie osoby opuściły kamienicę jeszcze przed naszym przybyciem. Strażacy ewakuowali dwie, które znajdowały się na trzecim piętrze - powiedział Przemysław Baniecki, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej PSP w rozmowie z ESKA INFO Toruń.

Na szczęście nikomu nic poważnego się nie stało, ale za to mieszkanie jest całkowicie zniszczone. Na miejscu pojawiło się aż dziewięć zastępów straży pożarnej - W środku były dwa pokoje oraz kuchnia. Akcja trwała bardzo długo, gdyż mieliśmy do czynienia z drewnianą konstrukcją. Musieliśmy wszystko sprawdzić bardzo dokładnie, więc mieszkańcy nie mogli od razu wrócić do środka - tłumaczy nam Przemysław Baniecki.

Na ten moment nie znamy przyczyn tego pożaru. Wyjaśni je policja.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.