Helikopter LPR lądował w Józefowie koło Włocławka

i

Autor: CC Wikipedia.pl Potworna tragedia koło Włocławka. 21-latka nie żyje, bo zabrakło dla niej karetki / Zdjęcie ilustracyjne

Potworna tragedia koło Włocławka. 21-latka nie żyje, bo zabrakło dla niej karetki

2021-12-08 11:58

Mieszkańcy małej wsi Józefowo w gminie Włocławek opłakują 21-letnią kobietę, która zmarła, bo zabrakło dla niej karetki pogotowia ratunkowego. Na nic zdała się interwencja załogi helikoptera LPR z Płocka. Jej życia nie udało się uratować. Pojazdów medyków brakuje m.in. przez szalejącą pandemię.

Pandemia koronawirusa w Polsce to problem na wielu płaszczyznach. We Włocławku (woj. kujawsko-pomorskie) i w okolicach brakuje karetek pogotowia. Do chorych regularnie udają się m.in. strażacy. W przypadku z początku grudnia ich interwencja jednak nie wystarczyła. Na terenie małej wsi Józefowo doszło do zatrzymania krążenia u 21-latki. Jak podaje portal nwłocławek.pl - na miejscu pojawili się strażacy z PSP JRG2 we Włocławku. Sytuacja była dramatyczna, więc poproszono o wsparcie. Niestety, ziścił się najczarniejszy z możliwych scenariuszy.

Czytaj też: Poszedł na torowisko, bo nie chciał dalej żyć. Chwile grozy we Włocławku

- Na miejscu strażacy potwierdzili zatrzymanie krążenia. Na miejsce doleciał LPR. Po reanimacji ratownicy z LPR stwierdzili zgon - przekazał portalowi nWloclawek.pl Mariusz Bladoszewski z PSP we Włocławku.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że pandemia koronawirusa przynosi ludzkie dramaty, nawet niekoniecznie związane z samą chorobą. Wsparcie strażaków w tych trudnych czasach jest z pewnością nieocenione, ale w nagłych przypadkach może nie wystarczyć. Rodzinie i bliskim 21-latki składamy wyrazy głębokiego współczucia.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy masz zaufanie do polskiej służby zdrowia?
Podejrzana karetka na Podlasiu. W środku nielegalni migranci!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE