Poszedł na torowisko, bo nie chciał dalej żyć. Chwile grozy we Włocławku

2021-12-07 7:08
Torowisko
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Poszedł na torowisko, bo nie chciał dalej żyć. Chwile grozy we Włocławku / Zdjęcie poglądowe

Włocławek. 46-letni mężczyzna miał problemy rodzinne. Przytłoczyły go na tyle, że nie chciał dalej żyć. Udał się więc na torowisko w rejonie ul. Nowomiejskiej we Włocławku. Na szczęście tam odnaleźli go dwaj policjanci z tego miasta. To ich profesjonalna akcja uratowała mieszkańca regionu.

Sceny, których raczej nie chcemy oglądać miały miejsce w ubiegłym tygodniu po godzinie 8.00 rano. Wówczas włocławski dyżurny odebrał zgłoszenie z którego wynikało, że na tory w rejonie ulicy Nowomiejskiej wszedł mężczyzna i prawdopodobnie będzie chciał odebrać sobie życie. Doskonale wiadomo, że w takich przypadkach nie ma chwili do stracenia Informacja ta niezwłocznie przekazana została policyjnym patrolom pełniącym służbę na terenie miasta. - Po odebraniu komunikatu dyżurnego, dzielnicowi którzy przemieszczali się w swój rejon postanowili czym prędzej zareagować, gdyż przebywali w pobliżu miejsca zdarzenia. Po dojeździe zauważyli tam mężczyznę stojącego na torowisku pomiędzy szynami - przekazuje nam nadkom. Joanna Seligowska-Ostatek z biura prasowego KMP we Włocławku. Funkcjonariusze podjęli rozmowę z desperatem i poznali motywy jego działania.

Czytaj też: Waldek zginął, gdy jechał po narzeczoną. Głowa chłopaka była pod wodą. Koszmarny wypadek koło Włocławka

- Włocławianin przyznał, że ma problemy rodzinne, dlatego chciał rzucić się pod pociąg. Słysząc to dzielnicowi asp. szt. Piotr Stasinowski i asp. szt. Tomasz Zajączkowski bezzwłocznie sprowadzili mężczyznę z torowiska w bezpieczne miejsce, a następnie przekazali pod opiekę przybyłej na miejsce załogi karetki pogotowia. Dzięki szybkiej i profesjonalnej reakcji policjantów zdołano zapobiec tragedii - wyjaśnia policjantka z biura prasowego KMP we Włocławku.

Włocławek. Desperat na torach. Jak radzić sobie z depresją?

Przykład z Włocławka pokazuje, jak bardzo poważnym problemem jest depresja. Ta paskudna choroba zabrała już życie tysiącom Polaków. Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji, przeżywasz kryzys, masz myśli samobójcze - zwróć się do dyżurujących psychologów i specjalistów. Gdzie możesz szukać pomocy?

  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży:  116 111
  •     Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych: 116 123
  •     Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka: 800 121 212
  •     Wsparcie dla osób po stracie bliskich - będących w żałobie: 800 108 108
  •     Tumbo Pomaga - pomoc dzieciom i młodzieży w żałobie: 800 111 123
  •     pokonackryzys.pl

W sytuacji bezpośredniego zagrożenia życia, koniecznie zadzwoń na numer alarmowy 112.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Sonda
Co myślisz o naśmiewaniu się z depresji?
Bydgoscy policjanci uratowali desperata
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE