Powrót zimy w Polsce?! Straszą ARKTYCZNYM powietrzem, BURZĄ i MROZAMI. Prognoza długoterminowa ZADZIWIA

2021-04-20 12:24 Konrad Marzec
Powrót zimy w Polsce?! Straszą ARKTYCZNYM powietrzem, BURZĄ i MROZAMI. Prognoza długoterminowa ZADZIWIA
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Powrót zimy w Polsce?! Straszą ARKTYCZNYM powietrzem, BURZĄ i MROZAMI. Prognoza długoterminowa ZADZIWIA

Prognoza pogody dla Polski przynosi kolejne niespodzianki. W końcówce kwietnia możemy odczuć powrót... zimy! Wszystko przez działanie powietrza arktycznego, którego efektem będą m.in. mrozy i opady śniegu. Meteorolodzy nie mają wątpliwości - wiosna jeszcze nie może czuć się zwycięzcą starcia z poprzednią porą roku. Sprawdźcie, co nas czeka w najbliższych dniach na se.pl.

Spis treści

  1. Powrót zimy w Polsce?! Straszą ARKTYCZNYM powietrzem, BURZĄ i MROZAMI. Prognoza długoterminowa ZADZIWIA
  2. Powrót zimy, mróz i śnieg?! Prognoza długoterminowa dla Polski
  3. Pogoda długoterminowa w Polsce. Kiedy kolejne ocieplenie?

Powrót zimy w Polsce?! Straszą ARKTYCZNYM powietrzem, BURZĄ i MROZAMI. Prognoza długoterminowa ZADZIWIA

Prognoza pogody dla Polski wcale nie przynosi nam informacji o rychłej wiośnie z prawdziwego zdarzenia. Wręcz przeciwnie, o ile początek bieżąco tygodnia przyniósł względnie przyjemne warunki atmosferyczne, o tyle końcówka kwietnia może przywodzić na myśl... kontratak zimy! Już we wtorek (20.04.2021) i w środę (21.04.2021) nie będzie zbyt przyjemnie. - Upłyną pod znakiem większych przejaśnień i rozpogodzeń, które popołudniami i wieczorami będą przerywane przez przelotne opady deszczu i burze. Miejscami zjawiska mogą być intensywne, co oznacza, że spodziewamy się gradu i porywistego wiatru - czytamy w serwisie twojapogoda.pl. 

Czytaj też: Pogoda na majówkę 2021. Oto długoterminowa prognoza IMGW na maj. Będzie pogoda na grillowanie?

Powrót zimy, mróz i śnieg?! Prognoza długoterminowa dla Polski

Problemy pojawią się w czwartek (22.04.2021). Nastąpi prawdziwe załamanie pogody! O ile jeszcze w środę temperatury będą naprawdę przyjemne (15, a w niektórych rejonach Polski nawet 20 stopni), o tyle dzień później rozpocznie się proces ochłodzenia. Apogeum ma nastąpić w najbliższy weekend. Potwierdzają to eksperci serwisu twojapogoda.pl.

- Zacznie wiać z dalekiej północy i będzie się robić coraz zimniej, aż w weekend (24-25.04) wrócą nocne i poranne przymrozki. W najzimniejszych regionach kraju, a więc głównie w górach oraz na północy i północnym wschodzie, nawet w pełni dnia będzie poniżej 5 stopni - czytamy na stronie twojapogoda.pl.

Problemy będą mieli m.in. kierowcy. Eksperci od pogody nie zostawiają złudzeń - deszcz będzie przechodzić w deszcz ze śniegiem i co za tym idzie - nawierzchnia będzie w fatalnym stanie. Krajobrazy mogą się zabielać, zwłaszcza wieczorami, nocami i o porankach. Śnieg nie będzie się długo utrzymywał, ale warto wziąć to pod uwagę. Tradycyjnie zalecamy szczególną ostrożność. 

Pogoda długoterminowa w Polsce. Kiedy kolejne ocieplenie?

Budka Suflera śpiewała, że "po nocy przychodzi dzień, a po burzy spokój". To dobre odzwierciedlenie tego, co nas czeka w najbliższych kilkunastu dniach. Twórcy portalu twojapogoda.pl podkreślają, że nieprzyjemne warunki zostaną z nami również na początku przyszłego tygodnia. - Na kolejne ciepłe i słoneczne dni poczekamy do drugiej połowy tygodnia - podsumowują. O szczegółach regularnie będziemy was informować w naszych lokalnych serwisach.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Wszystko o prognozie dla Polski:

Niespodziewany atak zimy w Polsce
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE