Prestiżowy turniej tenisowy Bella Cup w Toruniu odwołany. "Wyjdziemy z tego silniejsi"

2020-05-05 14:13

To jedna z ważniejszych imprez sportowych w kalendarzu Torunia. Niestety 26. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup przegrał walkę z koronawirusem. Organizatorzy poinformowali w specjalnym komunikacie o odwołaniu imprezy. Zapewniają jednak, że już myślą o przyszłorocznej edycji.

MTTK Bella Cup 2020 odwołany! Jest komunikat organizatorów

Tę imprezę pokochali nie tylko fani tenisa. Międzynarodowy Turniej Tenisowy Kobiet Bella Cup gromadził duża widownię, która chętnie odwiedzała korty klubu Start-Wisła. W 2019 roku najlepsza w Toruniu była Słowaczka Rebecca Sramkova, która bardzo dobrze czuje się w grodzie Kopernika.

Niestety ani jej, ani też innych zawodniczek nie zobaczymy w naszym mieście w 2020 roku. 

- Po długiej i wnikliwej analizie nowej sytuacji - szukając optymalnego rozwiązania, podjęliśmy ostatecznie trudną decyzję, aby w bieżącym roku nie organizować 26. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup - przekazali organizatorzy w specjalnym komunikacie. - Zdrowie zawodników, obsługi, partnerów turniejów i kibiców jest dla organizatorów priorytetem - podkreślili.

- Jesteśmy przekonani, że wyjdziemy z tej sytuacji jeszcze silniejsi i już myślimy o organizacji 26. Międzynarodowego Turnieju Tenisowego Kobiet Bella Cup w roku 2021, chcąc zapewnić Państwu niezapomniane emocje i wrażenia sportowe na najwyższym światowym poziomie - czytamy w komunikacie organizatora.

Miejmy nadzieję, że plany uda się wcielić w życie i już w przyszłym roku zobaczymy emocje sportowe na kortach Startu Wisły. Na pocieszenie prezentujemy wam kilka zdjęć z poprzedniej edycji. Zobaczcie jak wygrywała Sramkowa w Toruniu!

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Super Raport 5 V (goście: Cimoszewicz, Matczak)