TAK DOBRZE w Toruniu nie było już dawno! Meteorolodzy nie mają wątpliwości [21.01.2021 PROGNOZA]

2021-01-21 6:05 Konrad Marzec
Słońce przebija się zza chmur
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Tak dobrze nie było już dawno. Optymistyczna prognoza dla Torunia - 21.01.2021

Prognoza pogody na czwartek (21 stycznia) dla Torunia wygląda co najmniej obiecująco. Wygląda na to, że najgorszy obraz zimy mamy już za sobą. Lokalny meteorolog Rafał Maszewski przewiduje ocieplenie. Czy najbliższe godziny przyniosą opady deszczu? Sprawdźcie szczegółową prognozę dla grodu Kopernika i województwa kujawsko-pomorskiego na se.pl/torun.

Spis treści

  1. Prognoza pogody dla Torunia. Dobre wieści dla regionu - czwartek, 21 stycznia
  2. Toruń. Najpierw ocieplenie, później kolejny spadek [PROGNOZA POGODY]

Prognoza pogody dla Torunia. Dobre wieści dla regionu - czwartek, 21 stycznia

Jeszcze kilka dni temu prognoza pogody dla Torunia i innych rejonów naszego kraju nie wyglądała zbyt optymistycznie. Na szczęście gigantyczne mrozy mamy już za sobą. Wszystko wskazuje na to, że najbliższe kilkadziesiąt godzin upłynie nam pod znakiem odczuwalnego ocieplenia. Potwierdza to autor serwisu pogodawtoruniu.pl - Rafał Maszewski. W czwartek (21 stycznia) w dzień okresami zaświeci słońce i nie spodziewamy się opadów. Napływać będzie łagodna masa powietrza i po południu temperatura wzrośnie do około 4 stopni. Niestety są też złe wieści.

Przeczytaj też: Toruń. Znany lokal rezygnuje z otwarcia. Właściciele mają nowy pomysł

- Południowy wiatr będzie słaby, okresami umiarkowany, a warunki biometeorologiczne pozostaną niekorzystne. Ciśnienie atmosferyczne czasami będzie wolno spadać - pisze Rafał Maszewski, autor i właściciel strony pogodawtoruniu.pl.

Toruń. Najpierw ocieplenie, później kolejny spadek [PROGNOZA POGODY]

Z kolei w piątek (22.01.2021) będziemy mogli ogłosić - "tak dobrze nie było od początku roku!". Termometry w Toruniu pokażą w ciągu dnia nawet 7 stopni na plusie. Słońce będzie przebijać się przez chmury, a ciepłe płaszcze z pewnością nam się nie przydadzą. Wiatr może powiać z dość dużą prędkością z kierunków południowych, a ciśnienie spadnie do ok. 983 hPa.

Niestety - już w weekend czeka nas kolejny spade. W sobotę i niedzielę na termometrach jedynie 1-2 stopnie, a w dodatku powrócą do nas opady śniegu. O szczegółach poinformujemy niebawem.

Ogród Zoobotaniczny w Toruniu zaprasza na spacery przez cały tydzień