WIOSNA puka do naszych bram! Będzie ciepło, ale też NIEBEZPIECZNIE [PROGNOZA POGODY]

2021-02-23 5:30 km PAP
Prognoza pogody na wtorek 23 lutego. Wiosenna temperatura, mgły i inne
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Prognoza pogody na wtorek 23 lutego. Wiosenna temperatura, mgły i inne

Prognoza pogody na wtorek (23.02.2021). Na taki dzień czekaliśmy bardzo długo. Synoptycy mają dla nas dobre wieści. Jak informuje IMGW, Europa zachodnia i północna będzie w zasięgu układów niżowych znad Atlantyku i Bałtyku, z układami frontów atmosferycznych. Nad pozostałym obszarem kontynentu pogodę kształtować będą rozległe układy wyżowe, z centrami nad Półwyspem Apenińskim i zachodnią Rosją. Polska będzie w zasięgu wyżu znad Półwyspu Apenińskiego i środkowej Europy. Do krańców północnych przysunie się chłodny front atmosferyczny, związany z płytkim niżem nad Bałtykiem

Spis treści

  1. We wtorek poczujemy WIOSNĘ! Na takie temperatury długo czekaliście [PROGNOZA]
  2. Mróz wróci z wtorku na środę. Prognoza pogody
  3. Prognoza pogody. 24 lutego jeszcze cieplej!

We wtorek poczujemy WIOSNĘ! Na takie temperatury długo czekaliście [PROGNOZA]

Prognoza pogody na wtorek 23 lutego wygląda bardzo optymistycznie, choć nieprzyjemnych zjawisk również nie zabraknie. Będziemy w ciepłym powietrzu polarnym morskim. Wahania ciśnienia. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1020 hPa i pozostanie bez zmian. zachmurzenie umiarkowane, lokalnie duże. Na krańcach północnych i na Podkarpaciu słaby deszcz lub mżawka. Rano miejscami mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna na północnym wschodzie i wschodzie od 2 st. C do 8 st. C, na pozostałym obszarze od 9 st. C do 14 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni. W Tatrach porywy wiatru do 60 km/h.

Przeczytaj także: Prezydent ZIGNOROWAŁ Rydzyka! Wstydzi się za zakonnika? Wielkie upokorzenie w Toruniu

Mróz wróci z wtorku na środę. Prognoza pogody

W nocy zachmurzenie małe i umiarkowane, lokalnie na północy duże. Na północnym wschodzie słabe opady deszczu lub mżawki. We wschodniej połowie kraju i w kotlinach sudeckich lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 metrów. Temperatura minimalna od 0 st. C do 5 st. C, ale miejscami na północnym wschodzie możliwy spadek temperatury do -2 st. C. W rejonach podgórskich Karpat temperatura w dolinach może spaść do -3 st. C, a na wzniesieniach wzrosnąć do 7 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, południowo-zachodni i zachodni.

Prognoza pogody. 24 lutego jeszcze cieplej!

W środę (24.02.2021) bezchmurnie lub zachmurzenie małe, tylko na północnym wschodzie miejscami umiarkowane lub duże i tam możliwy słaby deszcz lub mżawka. Rano gdzieniegdzie mgła ograniczająca widzialność do 300 metrów. Temperatura maksymalna na wschodzie i wybrzeżu wschodnim od 4 st. C do 10 st. C, na pozostałym obszarze od 11 st. C do 16 st. C, a lokalnie na południu do 17 st. C. Wiatr słaby, na wybrzeżu umiarkowany, z kierunków południowych i zachodnich.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!