Prezydent ZIGNOROWAŁ Rydzyka! Wstydzi się za zakonnika? Wielkie upokorzenie w Toruniu

2021-02-22 11:10 korz km
Prezydent OLAŁ Rydzyka! Straszne upokorzenie w jego Toruniu
Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Prezydent OLAŁ Rydzyka! Straszne upokorzenie w jego Toruniu

Radio Maryja ojca Tadeusza Rydzyka wygrało plebiscyt na Toruńskie Wydarzenie Stulecia. Plebiscyt, który kosztował podatników 6 tysięcy 300 złotych, zorganizował Urząd Miasta z prezydentem Michałem Zaleskim na czele. Prezydent Zaleski nie zaplanował uroczystego ogłoszenia wyników plebiscytu. Nie wziął też udziału w dostarczeniu nagrody za wygranie plebiscytu Tadeuszowi Rydzykowi. Prezydent Zaleski nie odpowiedział na pytanie, czy wstydzi się wyboru Torunian, że nie wziął udziału w uroczystości przekazania tablicy dyrektorowi Radia Maryja.

Prezydent ZIGNOROWAŁ Rydzyka! Straszne upokorzenie w jego Toruniu

18 stycznia 1920 roku Wojsko Polskie wkroczyło do Torunia. Tym samym gród Mikołaja Kopernika wrócił do Polski. Z tego powody władze Torunia zorganizowały plebiscyt w dwóch kategoriach. Pierwszą był wybór Toruńskiej Legendy Stulecia. Druga kategoria to Toruńskie Wydarzenie Stulecia. - Organizacja Plebiscytów nie wiązała się z żadnymi kosztami. Koszty promocji plebiscytu to niecałe 5,5 tys. złotych (plakaty, kampanie w mediach społecznościowych, spoty reklamowe w radiu i reklamy w prasie). Koszt wykonania 2 szklanych tablic pamiątkowych - 800 zł – informuje na piśmie Ann Kulbicka-Tondel, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Torunia.

Napisać, że plebiscyt władzom Torunia nie wyszedł to mało. Oddano bowiem tylko 554 ważne głosy. Jak policzyliśmy, jeden głos kosztował Urząd Miasta 11 złotych i 30 groszy

-  Liczyliśmy na większe zainteresowanie, na poziomie dotychczas organizowanych tego typu konkursów. Niestety pomimo podjętych podobnych inicjatyw głosów oddano dużo mniej. Organizatorzy przyczyny doszukują się w obecnie trudnej sytuacji epidemicznej. Niemniej jednak oddano 554 ważne głosy, które należy uszanować - informuje rzeczniczka prezydenta Torunia.

Plebiscyt na Toruńską Legendę Stulecia wygrała Generał Profesor Elżbieta Zawacka. Torunianie w plebiscycie uznali, że Toruńskim Wydarzeniem Stulecie jest powstanie Radia Maryja. Radio Maryja wyprzedziło powstanie Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Po tym jak plebiscyt się zakończył i znane były jego wyniki Urząd Miasta Torunia zamilkł na jego temat. O tym, że pamiątkowa tablica dotarła do Tadeusza Rydzyka z okazji wygrania plebiscytu nie poinformowały władze miasta, tylko Monika Bilska - fotoreporter Naszego Dziennika. Przypomnijmy - Urząd Miasta wydał na plebiscyt 6 tysięcy 300 złotych. Dlatego nasi dziennikarze zadali Michałowi Zaleskiemu następujące pytania:

  1. Czy prawdą jest, że nie wziął Pan udziału w uroczystości przekazania pamiątkowej tablicy Radiu Maryja, które to wygrało plebiscyt zorganizowany przez Urząd Miasta na wydarzenie 100-lecia Torunia?
  2. Czy Pan się wstydzi wyboru Torunian i z tego powodu nie wziął Pan udziału w tej uroczystości?
  3. Jeżeli Pan się nie wstydzi, to jaki był powód Pana nieobecności na tej uroczystości?

- Nie było żadnych uroczystości związanych z przekazaniem tablic dla laureatów. Tablice zostały jedynie dostarczone, w przypadku Radia Maryja tablicę dostarczył Bogdan Major - tak na piśmie odpowiedziała nam na te pytania rzeczniczka prasowa prezydenta Michała Zaleskiego.

Pan Bogdan Major to były przewodniczący Rady Miasta Torunia.

Kolejne miliony dla Rydzyka. Czy teraz wystarczy mu do pierwszego? Komentarz Adama Federa [WIDEO]
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE