Złodzieje drewna wpadli w Kujawsko-Pomorskiem. Ładowali opał do seicento

i

Autor: KPP Radziejów Złodzieje drewna wpadli w Kujawsko-Pomorskiem. Ładowali opał do seicento

Złodzieje drewna zatrzymani

Przyłapali ich, gdy ładowali drewno do seicento. Co za wstyd! [Zdjęcia]

2022-09-12 11:24

Złodzieje drewna to ostatnimi czasy bardzo popularny temat. Lasy Państwowe notują wiele kradzieży. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostali zatrzymani mieszkańcy pow. konińskiego, którzy skusili się na darmowy opał i ładowali drewno do osobowego seicento. - Mężczyźni wpadli na gorący uczynku. Grozi im kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna - przekazuje asp. szt. Marcin Krasucki z KPP Radziejów.

Złodzieje drewna wpadli w Kujawsko-Pomorskiem

Kradzieże drewna nasiliły się po tym, jak gwałtownie wzrosły ceny. Złodzieje działali m.in. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, o czym informują radziejowscy policjanci. - 6 września dzielnicowa z piotrkowskiego posterunku, otrzymała zgłoszenie od leśniczego o kradzieży drzewa z lasu w gminie Piotrków Kujawski. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali dwóch mężczyzn, którzy ładowali drewno do osobowego fiata. Obok leżały piły spalinowe oraz pocięte kawałki drewna - wyjaśnia asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: W Unisławiu padła główna wygrana w Lotto Plus! Mamy kolejnego milionera

- Amatorzy darmowego opału trafili do radziejowskiej komendy. Zatrzymani to 22- i 23-letni mieszkańcy powiatu konińskiego. Mundurowi ustalili, że mężczyźni od kilku dni wycinali drzewa w lesie. Skradzione drewno przewozili na pobliską posesję, a następnie sprzedawali. Policjanci odzyskali część utraconego mienia - podaje oficer prasowy radziejowskiej policji.

Kradzież drewna w Kujawsko-Pomorskiem. Duże straty

Policjant dodaje, że leśniczy oszacował, iż podejrzani ścięli kilkadziesiąt sztuk sosny, brzozy oraz dębiny o wartości blisko 18 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec kłopotów młodego mężczyzny. W trakcie wyjaśniania tej sprawy, ustalono, że 22-latek, który przyjechał na miejsce przestępstwa fiatem, ma aktywny, czteroletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany przez sąd w Kole.

- Zatrzymani już usłyszeli zarzut wyrębu i kradzieży drzewa z lasu. Czyn ten zagrożony jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w takich przypadkach, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego drzewa - podsumowuje asp. szt. Krasucki.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE