Złodzieje drewna wpadli w Kujawsko-Pomorskiem. Ładowali opał do seicento

i

Autor: KPP Radziejów Złodzieje drewna wpadli w Kujawsko-Pomorskiem. Ładowali opał do seicento

Złodzieje drewna zatrzymani

Przyłapali ich, gdy ładowali drewno do seicento. Co za wstyd! [Zdjęcia]

2022-09-12 11:24

Złodzieje drewna to ostatnimi czasy bardzo popularny temat. Lasy Państwowe notują wiele kradzieży. Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego zostali zatrzymani mieszkańcy pow. konińskiego, którzy skusili się na darmowy opał i ładowali drewno do osobowego seicento. - Mężczyźni wpadli na gorący uczynku. Grozi im kara pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna - przekazuje asp. szt. Marcin Krasucki z KPP Radziejów.

Złodzieje drewna wpadli w Kujawsko-Pomorskiem

Kradzieże drewna nasiliły się po tym, jak gwałtownie wzrosły ceny. Złodzieje działali m.in. na terenie województwa kujawsko-pomorskiego, o czym informują radziejowscy policjanci. - 6 września dzielnicowa z piotrkowskiego posterunku, otrzymała zgłoszenie od leśniczego o kradzieży drzewa z lasu w gminie Piotrków Kujawski. Funkcjonariusze pojechali we wskazane miejsce. Tam zastali dwóch mężczyzn, którzy ładowali drewno do osobowego fiata. Obok leżały piły spalinowe oraz pocięte kawałki drewna - wyjaśnia asp. szt. Marcin Krasucki, oficer prasowy KPP Radziejów. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj też: W Unisławiu padła główna wygrana w Lotto Plus! Mamy kolejnego milionera

- Amatorzy darmowego opału trafili do radziejowskiej komendy. Zatrzymani to 22- i 23-letni mieszkańcy powiatu konińskiego. Mundurowi ustalili, że mężczyźni od kilku dni wycinali drzewa w lesie. Skradzione drewno przewozili na pobliską posesję, a następnie sprzedawali. Policjanci odzyskali część utraconego mienia - podaje oficer prasowy radziejowskiej policji.

Kradzież drewna w Kujawsko-Pomorskiem. Duże straty

Policjant dodaje, że leśniczy oszacował, iż podejrzani ścięli kilkadziesiąt sztuk sosny, brzozy oraz dębiny o wartości blisko 18 tysięcy złotych. Na tym jednak nie koniec kłopotów młodego mężczyzny. W trakcie wyjaśniania tej sprawy, ustalono, że 22-latek, który przyjechał na miejsce przestępstwa fiatem, ma aktywny, czteroletni zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, wydany przez sąd w Kole.

- Zatrzymani już usłyszeli zarzut wyrębu i kradzieży drzewa z lasu. Czyn ten zagrożony jest karą od trzech miesięcy do pięciu lat pozbawienia wolności. Dodatkowo w takich przypadkach, sąd orzeka na rzecz pokrzywdzonego nawiązkę w wysokości podwójnej wartości wyrąbanego drzewa - podsumowuje asp. szt. Krasucki.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - [email protected].

Sonda
Czy kary za kradzieże powinny być surowsze?
Złodzieje katalizatorów zatrzymani na gorącym uczynku