Rażące przekroczenie prędkości przez 24-latka! W obszarze zabudowanym jechał prawie 143 km/h!

2019-09-10 9:46 AG
Rażące przekroczenie prędkości przez 24-latka!
Autor: KMP we Włocławku

Policjanci z grupy SPEED zatrzymali we Włocławku kierowcę, który przekroczył dozwoloną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 72 km/h. 24-latek pędziła przez miasto nie bacząc nawet na przejścia dla pieszych. Efektem tego była utrata prawa jazdy, ale nie tylko...

Policjanci z grupy SPEED, patrolując ulice Włocławka, w sobotę w ramach ogólnopolskiej akcji „Kaskadowy pomiar prędkości” zarejestrowali wideorejetratorem kierowcę opla, który za nic miał obowiązujące ograniczenia.

- Do wykroczenia drogowego doszło w godzinach popołudniowych na ulicy Toruńskiej we Włocławku. 24-latek pędził w terenie zabudowanym o 72 km/h szybciej niż dopuszczają tam przepisy. W miejscu kontroli prędkości znajdowało się przejście dla pieszych i obowiązywało ograniczenie do 70 km/h - mówi st. sierż. Tomasz Tomaszewski z KMP we Włocławku.

W obliczu takiej sytuacji policjanci ukarali kierowcę mandatem karnym i punktami, a także zatrzymali mu prawo jazdy. Takie konsekwencje ponoszą kierowcy, którzy lekceważą obowiązujące przepisy.