Ruszył nowy program PGE Toruń. Wpływa na nasze domowe rachunki

i

Autor: materiały prasowe PGE Toruń Ruszył nowy program PGE Toruń. "Wpływa na nasze domowe rachunki"

Ruszył nowy program PGE Toruń. "Wpływa na nasze domowe rachunki"

2022-02-19 11:15

Od stycznia 2022 roku ruszył nowy program PGE Toruń wspierający mieszkańców w podejmowaniu decyzji o zmianie źródła ogrzewania na ciepło sieciowe, co korzystnie wpłynie na efektywność energetyczną budynków.

Należąca do spółki PGE Energia Ciepła PGE Toruń z Grupy PGE od kilku lat doradza i wspiera klientów w decyzjach o przyłączaniu budynków do sieci ciepłowniczej oraz w działaniach wpływających na poprawę efektywności energetycznej - przekonują przedstawiciele spółki. W tym roku PGE Toruń wprowadziła nowy program - dedykowany właścicielom budynków, korzystającym z ciepła pochodzącego z kotłowni gazowych, olejowych i z energii elektrycznej - którzy zdecydują się na przyłączanie swojej nieruchomości do sieci ciepłowniczej. - Będą oni mogli skorzystać z jednorazowego dofinansowania na działania związane z przyłączaniem do sieci ciepłowniczej lub inne, poprawiające efektywność energetyczną budynku, czyli ograniczające zużycie energii przy zachowaniu tego samego komfortu użytkowania - wyjaśnia Julita Karpińska z PGE Toruń.

Czytaj też: Aktorka z Torunia zagra w "The Crown" - wielkim hicie platformy Netflix! Tajemnicza rola

- Poprawa efektywności energetycznej budynku, dzięki ograniczeniu zużytej energii i ciepła wpływa na nasze domowe rachunki. To również korzyść dla środowiska. Stąd też cyklicznie wprowadzamy kolejne programy i usługi okołociepłownicze, prowadzimy kampanie edukacyjne, aby wesprzeć administratorów osiedli mieszkaniowych, właścicieli domów jednorodzinnych, budynków usługowo-handlowych i odbiorców w oszczędzaniu ciepła i energii - mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Działania poprawiające efektywność energetyczną budynku, na które będzie można uzyskać wsparcie, to np. wymiana zaworów podpionowych, wymiana okien i drzwi, termomodernizacja, wymiana żarówek na energooszczędne. Wysokość wsparcia uzależniona jest od wielkości przyłączonej mocy cieplnej i wynosi: 300 złotych za 1kW mocy zamówionej, w przypadku budynku przyłączonego tylko dla centralnego ogrzewania i 400 złotych za 1kW mocy zamówionej w przypadku łącznie centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej.

PGE Toruń od blisko 13 lat realizuje również program dofinansowania przyłączenia do sieci ciepłowniczej budynków, które ogrzewane są nieefektywnymi kotłowniami przydomowymi, opalanymi paliwami stałymi. Do 2020 roku program dotyczył obszarów Starówki i Bydgoskiego Przedmieścia. Od 2021 r. wsparcie mogą otrzymać właściciele budynków położonych w innych obszarach Torunia, w zasięgu sieci ciepłowniczej, o mocy cieplnej zamówionej nie mniejszej niż 30 kWt. W ciągu wszystkich lat programu z dofinansowania skorzystali właściciele 365 budynków na Starówce i Bydgoskim Przedmieściu, a wysokość wsparcia wyniosła ponad 1,35 miliona.

PGE Toruń oferuje swoim klientom także inne usługi, które wpływają na obniżenie zużycia ciepła w budynkach. Są to m.in. badanie kamerą termowizyjną stanu zewnętrznej i wewnętrznej instalacji odbiorczej centralnego ogrzewania, ciepłej wody, wentylacji, telemetria, analiza wykorzystania mocy cieplnej, raport efektywności energetycznej i ekonomicznej dla budynków czy pozyskanie wspólnie z klientem białych certyfikatów. Regulaminy programów poprawiających efektywność dostępne są na www.pgetorun.pl.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy na toruńskich ulicach jest bezpiecznie?
Torunianie aresztowani za fałszywe banknoty. Grozi im gigantyczna odsiadka

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki