Ogromny smutek

Serce z fajansu na grobie Jerzego i Ewy. Odeszli kilka dni po sobie. "Razem zawsze nawet po śmierci"

2023-01-31 12:26

Ta historia mocno poruszyła mieszkańców nie tylko woj. kujawsko-pomorskiego, ale i także całej Polski. 14 stycznia Ewa położyła na grobie swojego męża Jerzego (+67 l.) piękny bukiet białych róż. Przepełnione smutkiem i żalem serce kobiety nie wytrzymało. Dzień później 66-latka zmarła na cmentarzu i została pochowana obok męża. Na grobie, na którym ciągle są kwiaty dla jej męża, bliscy kolejne kwiaty położyli dla niej. Obok tego widoku nie można było przejść obojętnie...

Wszyscy w woj. kujawsko-pomorskim każdy zna tę historię. Ewa i Jerzy byli znani we Włocławku. Razem prowadzili Fabrykę Fajansu. Wszędzie byli razem, od zawsze. Pracowali razem i odpoczywali razem. - To byli bardzo dobrzy ludzie. Takich już nie ma - usłyszeliśmy od starszej kobiety na cmentarzu komunalnym we Włocławku. Kwiaty na grobie tych wspaniałych dobrych ludzi są piękne. Po szarfach widać, dla kogo były składane. Ewa w ostatnią sobotę (14 stycznia 2023 r.) na grobie swojego męża Jerzego złożyła przepiękny wieniec z białych róż. Cierpiała z tęsknoty każdego dnia, jednak tego, co wydarzyło się później nikt nie był w stanie przewidzieć...

Serce Ewy pękło z tęsknoty. Umarła tuż obok grobu męża

66-latka przyszła w niedzielę (15 stycznia 2023 r.) na grób męża. Był z nią syn. Nagle Ewa padła nieprzytomna nad grobem swojego ukochanego. Syn ją reanimował, a potem ratownicy medyczni. Nic to jednak nie dało. Serce kobiety dosłownie rozerwał ból po stracie ukochanej.

Ci wszyscy, którzy razem z nią towarzyszyli w ostatniej drodze Jerzego, 18 stycznia poszli jeszcze raz tą samą cmentarną aleją. Tym razem dla niej... Obok kwiatów palą się znicze. Dwa są szczególnie piękne i jednocześnie symboliczne. Wykonane zostały z fajansu.

Serce z fajansu na grobie Jerzego i Ewy. Odeszli kilka dni po sobie. "Razem zawsze nawet po śmierci"

Historia małżeństwa z Włocławka mocno poruszyła czytelników "Super Expressu". Pod informacją o śmierci Ewy, pojawiło się mnóstwo komentarzy. Oto część z nich:

- Połączyła Ich miłość na życie i śmierć. Nie cierpią za sobą. Naprawdę, rzadko się to zdarza.

- Prawdziwa i miłość i ogromny smutek

- Spoczywajcie w spokoju ??️? Wyrazy współczucia dla rodziny i przyjaciół ??

- Żal? mogli żyć długo i szczęśliwie, dobrzy i przyzwoici odchodzą, współczuję bliskim??

- To tragedia dla najbliższych, ale dla nich szczęście. ?Razem zawsze nawet po śmierci. ? To była wielka i piękna miłość. Żadne z nich nie cierpi po stracie drugiego. ? Wieczny odpoczynek dla nich. ?

- Przeżyłam w rodzinie taką tragedię, wpierw zmarła ciocia a na drugi dzień wujek na zawał, tak bardzo się kochali. Dla rodziny to prawdziwa tragedia.

Sonda
Straciłeś/aś w tym roku kogoś bliskiego?
Pogrzeb senatora Marka Plury w Katowicach
Listen on Spreaker.

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki