Śmiertelnie potrącił rowerzystę i próbował uciec! Okazało się, że jest kompletnie pijany

2019-09-09 12:51 AG
MAKABRYCZNY WYPADEK pod Chełmem. Rowerzysta zginął pod kołami samochodu
Autor: zdjęcie ilustracyjne; policja.pl

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji we Włocławku wyjaśniają, pod nadzorem prokuratora, okoliczności tragicznego wypadku w w miejscowości Wola Nakonowska. To tam kierujący mercedesem uderzył w rowerzystę. Mężczyzna zamiast udzielić pomocy poszkodowanemu zaczął... uciekać pieszo.

Do tego tragicznego wypadku doszło w niedzielę około godziny 13.00 w miejscowości Wola Nakonowska (gm. Choceń).

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący mercedesem 46-latek z gminy Kowal uderzył w rowerzystę poruszającego się w tym samym kierunku. Podczas, gdy świadkowie udzielali poszkodowanemu pomocy kierujący mercedesem oddalił się pieszo z miejsca zdarzenia - mówi st. sierż. Anita Szefler-Ciupińska z KMP we Włocławku. 

Policjanci szybko odnaleźli 46-latka w miejscu zamieszkania. Po sprawdzeniu jego stanu trzeźwości okazało się, iż mężczyzna ma ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie. Do sprawy mundurowi zatrzymali zarówno jego, jak i 22-letnią pasażerkę auta, która także była nietrzeźwa. Kierującego rowerem 54-latka z obrażeniami ciała zabrała do szpitala karetka pogotowia. Niestety, mieszkaniec gminy Kowal zmarł. Kierujący mercedesem odpowie za spowodowanie wypadku śmiertelnego w stanie nietrzeźwości, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o rozwagę, zachowanie szczególnej ostrożności podczas jazdy i nie wsiadanie „za kółko” po spożyciu alkoholu.