Żużel: Sparta-Apator. Mistrz zdemolował pretendenta! Demolka na Olimpijskim [Zapis Relacji]

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie ilustracyjne Żużel: Sparta-Apator. Mistrz zdemolował pretendenta! Demolka na Olimpijskim [Zapis Relacji]

Żużel: Sparta-Apator. Mistrz zdemolował pretendenta! Demolka na Olimpijskim [Zapis Relacji]

2022-04-10 21:17

Żużel: Sparta - Apator relacja z meczu na Stadionie Olimpijskim. Maciej Janowski i jego koledzy zdemolowali ekipę Roberta Sawiny. Ten pierwszy był tego dnia w innej lidze. Osłabione brakiem Rosjan obie ekipy wyglądały zupełnie inaczej. Gospodarze panowali przez całe spotkanie i praktycznie zapewnili sobie również bonusa. Zobaczcie zapis relacji z tego spotkania na se.pl.

Przed meczem kibice proszeni przez skipera przesłali burzę braw w kierunku Artioma Łaguty. Mistrz świata jest zawieszony, podobnie jak inni rosyjscy zawodnicy. Na szczęście niegroźne opady nie przeszkodziły w rozegraniu spotkania. Znakomita frekwencja była przyjemna odpowiedzią na trudny pod tym względem piątek w PGE Ekstralidze. Widać było, że fani obrońcy tytułu mają ten słynny głód żużla.

Pierwsza seria to absolutna dominacja mistrzów Polski. Gospodarze prowadzili po niej 17:7, a powody do optymizmu dla fanów z Torunia można było policzyć na palcach jednej ręki. Szybki był Paweł Przedpełski, ale to było stanowczo za mało. Sygnał do ataku dał duet Dudek – Lambert, który w biegu nr 5 pokonał Woffindena i Czugunowa. "Spartanie" przywrócili" 10 punktów przewagi po kapitalnej jeździe Macieja Janowskiego i Daniela Bewleya. Martwić mógł ich Gleb Czugunow, który długo męczył się z Denisem Zielińskim.

Kolejne biegi to totalna demolka w wykonaniu mistrza Polski. Liderzy wyglądali znakomicie, a przełamanie zaliczył także Gleb Czugunow. Jeśli chodzi o ekipę Roberta Sawiny, to jedynym pasującym słowem była "bezradność". W innej lidze jechał Maciej Janowski, któremu nie przeszkadzały nawet przegrane starty. Indywidualny wicemistrz Polski robił co chciał i kiedy chciał. Ostatecznie Aniołom udało się przekroczyć "granicę wstydu" w postaci 30 punktów, ale kibice z grodu Kopernika mają o czym myśleć. Od Sparty dzieliła ich w niedzielę przepaść. Na nic przebłyski Lamberta i Przedpełskiego. A obrońca tytułu? Kapitalny Dan Bewley, gigantyczny Maciej Janowski, pewny Woffinden i przewaga na pozycji juniorskiej. Fani z Olimpijskiego głośno skandowali "WTS"!

Betard Sparta Wrocław - For Nature Solutions Apator Toruń 59:31

For Nature Solutions Apator Toruń: 1. Jack Holder 3 (0,3,0,0,w,0), 2. Paweł Przedpełski 9 (2,2,0,1,3,1), 3. Robert Lambert 10 (1,3,2,2,2.0), 4. zastępstwo zawodnika, 5. Patryk Dudek 8+2 (0,2*,2,1,1*,2), 6. Krzysztof Lewandowski - 0 (0,0,-), 7. Denis Zieliński 1 (1,0,0,0), 8. Karol Żupiński - NS

Betard Sparta Wrocław: 9. Zastępstwo zawodnika, 10. Daniel Bewley - 13+1 (2*,2,3,3,0,3), 11. Tai Woffinden - 14+1 (3,1,2*,3,2,3), 12. Gleb Czugunow 6+1 (1,0,1,2*,1,1), 13. Maciej Janowski 17+1 (3,3,3,3,3,2*), 14. Michał Curzytek 3+2 (2*,1*), 15. Bartłomiej Kowalski 5+1 (3,1,1*), 16. Mateusz Panicz

Betard Sparta Wrocław - For Nature Solutions Apator Toruń NA ŻYWO

Najnowsze wpisy relacji pojawiają się na górze

5:1 (59:31)

Przedpełski wygrał start, ale na drugim kółku minęli go rywale. Lambert bezradny. Demolka na Olimpijskim zakończona wynikiem 59:31!

Wyniki biegu: Woffinden, Janowski, Przedpełski, Lambert

4:2 (54:30)

Kolejność ustalona po starcie.

Wyniki biegu: Bewley, Dudek, Czugunow, J. Holder

21:03

Obsada biegów nominowanych:

Bewley (czerwony), Dudek (żółty), Czugunow (niebieski), J. Holder (biały)

Przedpełski (żółty), Janowski (czerwony), Lambert (biały), Woffinden (niebieski)

3:3 (50:28)

Ze startu lepiej goście, ale Maciej Janowski jest dzisiaj bezlitosny. Gigantyczna prędkość dała mu prowadzenie jeszcze na pierwszym łuku!

Wyniki biegu: Janowski, Lambert, Dudek, Bewley

3:3 (47:25)

Paweł Przedpełski kapitalnie ze startu. Wychowanek toruńskiej drużyny był naciskany przez Woffindena, ale obronił się. Z tyłu bez emocji

Wyniki biegu: Przedpełski, Woffinden, Kowalski, Zieliński

4:2 (44:22)

Lambert wygrał start, ale na początku drugiego okrążenia wyprzedził go gigantycznie szybki Janowski. Następnie Brytyjczyka niepokoił Czugunow, ale bez skutku.

Wyniki biegu: Janowski, Lambert, Czugunow, J. Holder

20:45

Jack Holder wykluczony z powtórki! Sędzia Artur Kuśmierz ogłosił swoją decyzję. Pali się żółte światło.

20:40

Wyścig nr 11 zostaje przerwany. Po ataku Gleba Czugunowa na drugim okrążeniu upadł Jack Holder. W momencie przerwania wyścigu było 4:2 na korzyść Aniołów.

Obsada: Lambert, Czugunow, J. Holder, Janowski

5:1 (40:20)

Kapitalny start Woffindena. Gleb Czugunow na dystansie lepszy od Patryka Dudka. Czarna rozpacz w drużynie Apatora! Zieliński nawiązał walkę tylko na pierwszym okrążeniu.

Wyniki biegu: Woffinden, Czugunow, Dudek, Zieliński

5:1 (35:19)

Duet gospodarzy prowadził od startu do mety. Bezradni goście!

Wynik biegu: Bewley, Woffinden, Przedpełski, J. Holder

4:2 (30:18)

Kolejność ustalona po starcie. Przedpełski próbował kąsać Curzytka, ale bezskutecznie.

Wynik biegu: Janowski, Lambert, Curzytek, Przedpełski 

4:2 (26:16)

Dudek dobrze z czwartego pola, ale nie zdołał założyć Bewleya. Brytyjczyk prowadził, ale cały czas czuł na sobie oddech "Duzersa". Z tyłu długo męczył się Gleb Czugunow, który dopieroo na ostatnich metrach "połknął" juniora Apatora.

Wynik biegu: Bewley, Dudek, Czugunow, Zieliński

4:2 (22:14)

Znakomity start gospodarzy, ale na przeciwległej prostej Przedpełski wyprzedził Kowalskiego. Jack Holder dwoił się i troił za plecami juniora. Na trzecim kółku wyprzedził go na moment, ale nowy zawodnik Sparty błyskawicznie skontrował. Świetny bieg!

Wynik biegu: Janowski, Przedpełski, Kowalski, J. Holder

1:5 (18:12)

Znakomity start pary gości. Jadący jako zastępstwo zawodnika Patryk Dudek zobaczył koło siebie Lamberta. Anioły ustawiły się w parę i obroniły przed Woffindenem. Duet Apatora niemal równo na mecie. Na mecie minimalnie szybszy był Robert Lambert.

Wynik biegu: Lambert, Dudek, Woffinden, Czugunow

3:3 (17:7)

Na przeciwległej prostej na prowadzenie wyszedł Jack Holder, który jechał jako "ZZ". Przez moment na trzecim miejscu jechał Krzysztof Lewandowski, ale na drugim kółku łatwo poradził sobie z nim Bewley.

Wynik biegu: J. Holder, Bewley, Kowalski, Lewandowski

4:2 (14:4)

Para wrocławska lepiej spod taśmy, choć Dudek włączył się w walkę na przeciwległej prostej. Szeroko napędził się Paweł Przedpełski i wyprzedził Czugunowa. Dobry bieg na Olimpijskim!

Wynik biegu: Janowski, Przedpełski, Czugunow, Dudek

5:1 (10:2)

Kapitalny start Zielińskiego, ale już na pierwszym okrążeniu poradził sobie z nim Kowalski. Za plecami Denisa Zielińskiego szalał Michał Curzytek i dopiął swego na trzecim kółku. Lewandowski nie liczył się w stawce.

Wynik biegu: Kowalski, Curzytek, Zieliński, Lewandowski

5:1

Mocny cios gospodarzy! Brytyjczycy Sparty znakomicie ze startu. Na dystansie Lambert gonił Bewleya, ale nie dał rady go dopaść. Gromkie "WTS" na trybunach!

Wynik biegu: Woffinden, Bewley, Lambert, J. Holder

19:19

Zastępstwo zawodnika w drużynie Sparty Wrocław. W biegu nr 1 pojedzie Daniel Bewley.

19:18

Za chwil kilka pierwszy bieg zawodów. Jedziemy według drugiego zestawu startowego. Sędzią jest Artur Kuśmierz.

19:11

Trwa prezentacja. Na trybunach ponad 10 tysięcy widzów. Znakomita frekwencja na meczu Sparty z Apatorem!

19:05

Rozpoczęła się prezentacja. Kilka zdjęć, m.in. toru na Stadionie Olimpijskim.

19:00

Wylosowano drugi zestaw startowy. Trwają prace na torze.

18:51

Trwa próba toru. Po stronie Apatora Toruń zobaczyliśmy Roberta Lamberta i Pawła Przedpełskiego. Gospodarzy reprezentują Tai Woffinden i Maciej  Janowski. Tor wygląda dobrze.

18:43

Składy potwierdzone. Pod numerem 8 zobaczymy Karola Żupińskiego, a pod nr 16 Mateusza Panicza.

17:52

Opady ustały. Słońce przebija się zza chmur. 

17:35

Jak udało nam się ustalić - nad Stadionem Olimpijskim pada deszcz. Na torze nie leży plandeka. 

17:32

Transmisja meczu Sparta - Apator w Canal+ Sport 5. Mamy pierwsze zdjęcia ze stadionu Olimpijskiego.

17:30

15:00

Początek meczu o godzinie 19:15. Niebawem ruszamy z relacją na żywo. 

Sparta Wrocław - Apator Toruń, czyli inauguracyjny dla obu drużyn mecz sezonu 2022 PGE Ekstraligi. Oba zespoły przystąpiły do niego osłabione. Gospodarze bez mistrza świata Artioma Łaguty, a For Nature Solutions Apator bez niedawno przecież kupionego Emila Sajfutdinowa. Pozostawało pytanie, kto lepiej wypełni luki po zawieszonych reprezentantach Rosji. Faworytem byli podopieczni Dariusza Śledzia, a na Stadion Olimpijski wracał były dyrektor mistrza Polski, Krzysztof Gałańdziuk. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z meczu Sparta - Apator. 

Sonda
Czy Apator zdobędzie medal w sezonie 2022 PGE Ekstraligi?