Strajk kobiet w Toruniu. Za nami wtorkowe protesty i blokady ulic [ZDJĘCIA]

2020-10-28 7:32 Konrad Marzec
Strajk Kobiet w Toruniu 27.10.2020 - wtorkowy protest i blokada ulic
Autor: Bartek Kozłowski - Facebook / @fotbartekkozlowski Strajk Kobiet w Toruniu 27.10.2020 - wtorkowy protest i blokada ulic

Strajk kobiet w Toruniu bynajmniej nie wyhamowuje. We wtorek (27.10.2020) organizatorzy zapraszali na "Czarny Protest Samochodowo-Rowerowy". Zgodnie z zapowiedziami, oprócz spaceru po starówce, kobiety i popierający ich mężczyźni zablokowali ulice grodu Kopernika. Zobaczcie zdjęcia z wtorkowego protestu. Na transparentach pojawia się coraz więcej odnośników do gier i popularnych seriali.

Toruń nie składa parasolek. Protesty trwają

Strajk kobiet w Toruniu. Za nami wtorkowe protesty i blokady ulic [ZDJĘCIA]

Strajk kobiet w całej Polsce - to efekt decyzji Trybunału Konstytucyjnego, który w miniony czwartek (22.10.2020) orzekł, że przepis zezwalający na dopuszczalność aborcji w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu jest niezgodny z konstytucją. Wywołało to burzę w samym środku pandemii koronawirusa. Dzień później Toruńska Brygada Feministyczna zorganizowała pierwszy "Czarny spacer z czarnymi parasolkami". Torunianie bardzo chętnie uczestniczą w tych wydarzeniach, pokazując solidarność z kobietami. W miniony wtorek odbył się "Czarny Protest Samochodowo-Rowerowy", podczas którego miała miejsce m.in. blokada ulic na terenie grodu Kopernika. Nie zabrakło rzecz jasna także manifestacji w samym sercu toruńskiej starówki. Frekwencja z pewnością musi cieszyć organizatorów. Zobaczcie zdjęcia! Za udostępnienie materiału dziękujemy Bartkowi Kozłowskiemu.

Czytaj także: Rektor UMK w Toruniu skomentował strajk kobiet. Konkretna deklaracja

Spis treści

  1. Strajk kobiet w Toruniu. Za nami wtorkowe protesty i blokady ulic [ZDJĘCIA]
  2. Rowery i samochody zablokowały Toruń. Wtorkowy strajk kobiet

Rowery i samochody zablokowały Toruń. Wtorkowy strajk kobiet

Rowerzyści, kierowcy samochodów i piesi działali w ramach jednego planu. Chcieli pokazać, że są solidarni ze strajkującymi kobietami i zwrócić uwagę na - ich zdaniem - poważny problem, który wynika z decyzji Trybunału Konstytucyjnego. Pojawili się w samym sercu naszego miasta w godzinach popołudniowych. Protest ponownie cieszył się sporym zainteresowaniem mieszkańców Torunia.

To rzecz jasna nie koniec. W środę (28.10.2020) Toruńska Brygada Feministyczna zaprasza na "Czarny Spacer z Czarnymi Parasolkami #6". Początek zaplanowano na godzinę 18:00. 

Strajk kobiet w Toruniu - tak relacjonujemy go dla was