Świetne wieści dla wczasowiczów! Pogoda wyraźnie się POPRAWI [PROGNOZA 5 SIERPNIA]

2020-08-05 7:38 KM
Wschodzące słońce
Autor: CC Pixabay.com Świetne wieści dla wczasowiczów! Pogoda wyraźnie się POPRAWI [PROGNOZA 5 SIERPNIA] / Zdjęcie poglądowe

Prognoza pogody na środę (5 sierpnia) nareszcie przynosi optymistyczne wieści. Wygląda na to, że pogoda na dziś wyraźnie poprawi nam nastrój. Wypoczywający nad morzem powinni odczuć lepsze warunki atmosferyczne. Specjaliści IMGW przewidują, że czeka nas dzień bez burzowych klimatów. Gdzie będzie najcieplej? Prognoza pogody na 5.08.2020 i szczegółowa analiza w tekście.

Spis treści

  1. Prognoza pogody na 5 sierpnia - co nas czeka w środę?
  2. Prognoza pogody 5 sierpnia - gdzie najwyższe temperatury?
  3. Prognoza pogody 5 sierpnia - gdzie spadnie deszcz?
  4. Prognoza pogody 5 sierpnia - dzień bez silnego wiatru

Prognoza pogody na 5 sierpnia - co nas czeka w środę?

Prognoza pogody na 5 sierpnia przyniesie upragniony przełom? Wszystko na to wskazuje! Gdy sprawdzaliśmy w godzinach porannych najnowsze doniesienia meteorologów, to wreszcie zobaczyliśmy pozytywne wieści. Wypoczywający nad morzem będą mogli się cieszyć ładniejszą pogodą i przyjemniejszymi temperaturami. Synoptycy IMGW analizujący pogodę na dziś nie przewidują burz i wyładowań atmosferycznych. Nie oznacza to jednak, że nie przydadzą się parasole. W którym mieście będzie najcieplej? Prognoza pogody na 5.08.2020 tym razem bez upałów. Poniżej rozbieramy ją na czynniki pierwsze.

Prognoza pogody 5 sierpnia - gdzie najwyższe temperatury?

Eksperci IMGW przewidują, że w środę (5.08.2020) najwyższe temperatury odnotujemy na Ziemi Lubuskiej i Pomorzu Zachodnim - do 26°C. Liderować będą Gorzów Wielkopolski oraz Szczecin i okolice. Tylko minimalnie chłodniej w Zielonej Górze i w Warszawie. Na szczęście poprawa widoczna jest nad morzem. W Koszalinie 23 stopnie, podobnie w Gdańsku. Słońce często będzie się przebijać przez chmury. Z kolei w centralnej Polsce, np. w okolicach Łodzi termometry wskażą 20-21 stopni, a na terenach podgórskich Karpat od 15°C do 20°C

Prognoza pogody 5 sierpnia - gdzie spadnie deszcz?

- W dzień zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko na południu i południowym wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i okresami opady deszczu. Na południu Podkarpacia lokalnie suma opadów do 30 mm, na Lubelszczyźnie do 20 mm - czytamy w oficjalnym serwisie IMGW.

Prognoza pogody 5 sierpnia - dzień bez silnego wiatru

Eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej przekazują, że w środę wiatr na ogół słaby, zmienny, na południu przeważnie z kierunków północnych.

Kolejne doniesienia pogodowe już jutro w naszym serwisie.

Pod Wrocławiem tworzyła się trąba powietrzna? Niebezpieczna pogoda!

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.