Szachy w Harmonijce obchodziły jubileusz! Ten turniej pokochali nie tylko torunianie [ZDJĘCIA]

2019-11-14 9:58 Konrad Marzec
Szachy w Harmonijce po raz dziesiąty! Za nami cztery dni zmagań
Autor: ESKA INFO Toruń Szachy w Harmonijce po raz dziesiąty! Za nami cztery dni zmagań

Za nami jubileuszowy, dziesiąty Otwarty Turniej Szachowy o Nagrodę Dziekana WFiNS. Rywalizacja toczyła się w dniach 8-11 listopada i była bardzo ciekawa. To wyjątkowe rozgrywki z wielu względów i także tym razem nie zabrakło międzynarodowego charakteru!

Bardzo dobra frekwencja, świetna atmosfera, międzynarodowy charakter i wysoki poziom sportowy - tak w skrócie można podsumować Otwarty Turniej Szachowy o Nagrodę Dziekana WFiNS, wspierany bardzo mocno przez Program Absolwent UMK. Jak podkreśla pomysłodawca Adam Pituła, znów patrzy z zadowoleniem na efekt prac ekipy.

- Pobiliśmy rekord frekwencyjny. Sędzia nie miał wiele pracy. Warto wspomnieć, że jeden z zawodników grał dla federacji niemieckiej. Ostatecznie zwyciężył Olgierd Zieliński, a jeszcze przed ostatnią rundą pięć osób miało realne szanse na najwyższy stopień podium - mówi nam Pituła.

Pełne wyniki możecie znaleźć TUTAJ. Z dumą przekazujemy, że czołowa trójka to zawodnicy toruńskich klubów - AZS UMK Toruń oraz UKS OPP Toruń.

Zawodnicy, których pytaliśmy o powody, dla których biorą udział w tym turnieju wspominali o dobrej atmosferze i szansie na spotkanie wielu znajomych. Grają młodzi (9-letni Ignacy Sokulski wywalczył ranking międzynarodowy) i seniorzy, którzy również nie dają się łatwo pokonać.

Bardzo licznie reprezentowany był klub WKSz 1938 Włocławek. Zawodnicy z całej Polski chętnie przyjeżdżają do grodu Kopernika na Szachy w Harmonijce. Organizatorzy podkreślają, że promują zachowania proekologiczne - prosili graczy, aby ci korzystali z własnych kubków.

Kolejne edycje tego turnieju przed nami. Szykują się zmiany formuły, ale o tym zostaniemy poinformowani wkrótce.