Szczepionka na koronawirusa w Toruniu. Jak i gdzie się zapisać?

2021-01-15 14:51 km
Szczepionka na koronawirusa
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Szczepionka na koronawirusa - gdzie i jak się zapisać w Toruniu? Szczepienia na COVID-19 / Zdjęcie poglądowe

Szczepionka na koronawirusa - jak i gdzie się zapisać w Toruniu? Od 15 stycznia seniorzy 80+ mogą się rejestrować na szczepienie, od 22 stycznia osoby 70+, a pozostali od 18. do 69. roku życia – mogą od 15 stycznia zgłosić chęć szczepienia i oczekiwać na powiadomienie. Ważne informacje dotyczące szczepionki na koronawirusa znajdziecie na se.pl/torun.

Spis treści

  1. Szczepionka na koronawirusa. Gdzie i jak się zapisać?
  2. Jak się zapisać na szczepienie w Toruniu? Gdzie przyjmują zapisy na szczepionkę?
  3. Szczepionka na koronawirusa w Toruniu. Gdzie się udać? [LISTA MIEJSC]

Szczepionka na koronawirusa. Gdzie i jak się zapisać?

Szczepionka na koronawirusa to obecnie jeden z najgorętszych tematów, nie tylko w Toruniu. Trwa Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19. Od 27 grudnia 2020 roku jako pierwsze szczepione są osoby najbardziej narażone na zakażenie, przede wszystkim personel medyczny. Kolejną grupą będą pensjonariusze domów pomocy społecznej i podopieczni zakładów opiekuńczo-leczniczych, nauczyciele, służby mundurowe oraz osoby powyżej 60. roku życia, przy czym ci ostatni - w kolejności od najstarszych.

Jak się zapisać na szczepienie w Toruniu? Gdzie przyjmują zapisy na szczepionkę?

Osoby powyżej 80 roku życia będą rejestrowane w pierwszej kolejności. Rejestracja ruszyła w piątek, 15 stycznia. Tydzień później (22.01.2021) ruszy rejestracja dla osób powyżej 70 roku życia. Szczepienia dla obu grup rozpoczną się 25 stycznia.

Czytaj też: Koronawirus 15 stycznia: ile zakażeń dzisiaj? Kujawsko-Pomorskie znów "w czołówce" [RAPORT 15.01.2021]

Jak przebiega rejestracja na szczepienie?

Podczas rejestracji wybierasz dokładny termin oraz miejsce szczepienia. Na podany numer telefonu otrzymasz SMS z potwierdzeniem umówienia wizyty na szczepienie. Do rejestracji nie musisz mieć żadnych dodatkowych dokumentów - wystarczy nr PESEL.

Zarejestrować możesz się:

  • Przez telefon - dzwoniąc na bezpłatną i całodobową infolinię 989
  • Online poprzez e-Rejestrację na pacjent.gov.pl
  • W wybranym punkcie szczepień

Rejestrację na szczepienie senior może wykonać samodzielnie, za pośrednictwem rodziny lub bliskiej osoby. Do zapisu wymagany jest numer PESEL i nr telefonu. W czasie rejestracji wybiera się dokładny termin szczepienia oraz jego miejsce. 

Szczepionka na koronawirusa w Toruniu. Gdzie się udać? [LISTA MIEJSC]

Na mapie punktów szczepień z Torunia nie brakuje. Aby sprawdzić gdzie można się zaszczepić wystarczy wejść na stronę https://www.gov.pl/web/szczepimysie/mapa-punktow-szczepien#/ i w lupce dopisać „Toruń”. Znajdziecie tam m.in. Centrum Medyczne LUXMED i Wojewódzki Szpital Zespolony im. L. Rydygiera.

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!