Ślizgawica w Toruniu. Na drogach i chodnikach jest bardzo niebezpiecznie

i

Autor: Super Express Toruń Ślizgawica w Toruniu. Na drogach i chodnikach jest bardzo niebezpiecznie

Piasek i sól poszły w ruch

Tak Toruń walczy ze szklanką na drogach i chodnikach! W tych rejonach jest najgorzej

2022-12-20 12:07

Toruń: Gołoledź zaatakowała gród Kopernika i województwo kujawsko-pomorskie. Mieszkańcy mierzą się z bardzo trudnymi warunkami, a miejskie służby mają pełne ręce roboty. Rzeczniczka MZD Agnieszka Kobus-Pęńsko poinformowała nas o działaniach, które zostały podjęte w walce ze złowrogą ślizgawką.

O ślizgawicy w Toruniu, działaniach strażaków i bardzo trudnego czasu dla toruńskiego szpitala pisaliśmy w tym miejscu. Toruński MZD informuje, że prace związane z gołoledzią trwają od poniedziałku (19 grudnia 2022 r.), od godziny 17:30. Zaangażowanych zostało ok. 40 osób. - Po ulicach Torunia jeździło 15 pługopiaskarek, w pierwszej kolejności zajęliśmy drogami pierwszej kategorii, mosty, wiadukty, miejsca niebezpieczne. Od 18:00 trwało sukcesywne posypywanie chodników. Około 20:30 działania służb rozszerzono o drogi 2 i 3 kategorii - wyjaśnia Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzeczniczka MZD w Toruniu.

Toruń walczy z gołoledzią. Mieszkańcy zgłaszają, gdzie jest najgorzej

We wtorek (20 grudnia 2022 r.) działania są kontynuowane. Posypywane są chodniki w tym te z Zespołu Staromiejskiego oraz miejsca zgłaszane przez mieszkańców. - Najtrudniej wygląda sytuacja na Podgórzu, w rejonie ulicy Włocławskiej, na Wrzosach oraz Jakubskim i Mokrem. Z tych rejonów mamy najwięcej zgłoszeń od mieszkańców - podsumowuje Kobus-Pęńsko.

Cały czas trwają działania służb. Z szacunków wynika, że użyto już około 50 ton soli i 50 ton piasku (tan na 20 grudnia, ok. godziny 11:30). Do tematu będziemy wracać i apelujemy o ostrożność. Ku przestrodze, pod tekstem zamieszczamy przykładowe zdjęcia oblodzonych chodników. 

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Wiesz, jak się zachować, gdy Twoje auto wpadnie w poślizg?
Potężna gołoledź w Warszawie. Lód pokrył dosłownie wszystko

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki