Takiego początku sezonu się nie spodziewali. Cracovia ukarana walkowerem, trzy punkty dla torunian

i

Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose / Zdjęcie poglądowe Takiego początku sezonu się nie spodziewali. Cracovia ukarana walkowerem, trzy punkty dla torunian

Jest decyzja

Takiego początku sezonu się nie spodziewali. Cracovia ukarana walkowerem, trzy punkty dla torunian

2023-09-09 12:53

Nie odbył się zaplanowany na piątek mecz Comarch Cracovia - KH ENerga Toruń. Podczas rozgrzewki pękła pleksiglasowa szyba. Gospodarze zostali ukarani walkowerem, więc trzy punkty pojechały do grodu Kopernika.

Spragnieni hokejowych emocji kibice mogli być rozczarowani. Zamiast walki na lodzie, był odwołany mecz i sprawa rozpatrywana przez komisarza TAURON Hokej Ligi. Koniec końców, decyzja jest korzystna dla "Stalowych Pierników". – Na krakowski klub został nałożony walkower i 2 tysiące złotych kary. Według obowiązującego regulaminu są trzy punkty, które wyjaśniają takie przypadki. Jeśli komuś coś by się stało, to kto by za wziął za to odpowiedzialność? Sędziowie z obserwatorem podjęli słuszną decyzję - powiedziała komisarz Marta Zawadzka, cytowana przez hokej.net.

W niedzielę KH Energa Toruń rozpocznie sezon przed własną publicznością. Rywalem będzie JKH GKS Jastrzębie. Początek meczu zaplanowano na godzinę 16:30. 

Quiz. Ciekawostki o Toruniu. Niektóre mogą cię zaskoczyć!

Pytanie 1 z 10
Czy Mikołaj Kopernik urodził się w Toruniu?