Takiej szkoły w Toruniu jeszcze nie było! Tu nie będzie dzwonka i ocen [Zdjęcia]

2022-05-14 8:36
Takiej szkoły w Toruniu jeszcze nie było. Przełomowy projekt i jego misja
Autor: materiały prasowe Szkoły Podstawowej z oddziałami integracyjnymi "INTEGRARE" Takiej szkoły w Toruniu jeszcze nie było. Przełomowy projekt i jego misja

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi INTEGRARE w Toruniu ruszy niebawem przy ul. Poznańskiej 49. Na czym polega jej wyjątkowość? - Nowa, mała szkoła z jedną 12- osobową pierwsza klasą. Zaczynamy działania z uczniami od września 2022. Pragniemy dołączyć do ruchu Budzących się szkół - wyjaśniają naszej redakcji jej przedstawiciele. Więcej o nowym projekcie przeczytacie na se.pl.

Szkoła bez dzwonka i ocen? Brzmi dość oryginalnie i wkrótce ziści się na terenie Torunia. - Misją i zadaniem Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi INTEGRARE jest rozwój uczniów na płaszczyźnie wiedzy i wychowania, obejmującego wszystkie sfery osobowości człowieka i aspekty jego życia. Stawiamy na rozwijanie myślenia i kreatywności oraz komunikowanie się w duchu wzajemnego zrozumienia i szacunku. Z racji nazwy i pierwszych założeń tej placówki pragnie ona kształtować szeroko pojętą integrację oraz odpowiednie postawy wśród uczniów i pracowników - wyjaśnia Edyta Świtała, przedstawicielka placówki, która wkrótce rozpocznie swoją działalność. Zobaczcie jak będzie wyglądać szkoła w naszej galerii ze zdjęciami. Pod nią dalszy ciąg materiału.

Czytaj też: Toruń. Ogromne zmiany w ruchu drogowym, MZK i utrudnienia dla kierowców. Trwa budowa linii tramwajowej na JAR

- Nauczyciel, wychowawca to kreatywny inspirator i organizator, który podpowiada i wprowadza w różnorodny świat. Nasza szkoła jest miejscem, które stwarza dzieciom szansę nie tylko nauki, ale również możliwości poznania „drugiego człowieka" - podkreślają przedstawiciele nowej placówki edukacyjnej na mapie Torunia.

- Szkoła jest kontynuacją Przedszkola Niepublicznego Gucio Integracyjne oraz odpowiedzią na potrzeby rodziców. Ta Szkoła jest dla osób, które poszukują małej, kameralnej przestrzeni, zapewniającej rozwój każdemu dziecku, w jego własnym tempie i zgodnie z jego pasjami. To kontynuacja idei, jaka przyświeca Przedszkolu Gucio i kolejny etap dla absolwentów tej placówki - mówi nam Edyta Świtała.

Takiej szkoły w Toruniu jeszcze nie było! Tu nie będzie dzwonka i ocen

Przedstawiciele szkoły wyjaśniają, że działalność będzie się opierać na trzech podstawowych filarach. Trzeba przyznać, że na pewno wprowadzają do regionu coś, czego wcześniej nie widzieliśmy. Czy to się przyjmie?

  • Bez dzwonka
  • Bez ocen w klasie 1-3
  • Nauka poprzez zabawę, gry, doświadczenia i wycieczki

Czy waszym zdaniem taki model jest właściwy? Zachęcamy was do dyskusji m.in. na naszym Facebooku!

Sonda
Czym dojeżdża do szkoły twoje dziecko?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE