Przeżył horror

Taksówkarz z Torunia przyjechał do Kowalewa Pomorskiego. Na miejscu polała się krew! Szokujący finał kursu

2023-03-02 18:11

Toruń i Kowalewo Pomorskie: Wracamy do sprawy brutalnego napadu na taksówkarza, do którego doszło w poniedziałek (27 lutego 2023 r.) w godzinach wieczornych. Sprawca zamówił długi kurs, ale nic nie zapowiadało dramatu. Na miejscu doświadczony kierowca przeżył horror. Agresor użył noża i gazu. Grozi mu nawet dożywocie.

O brutalnym napadzie na taksówkarza z Torunia pisaliśmy w tym miejscu. W ten feralny poniedziałek, 27 lutego - doświadczony, 70-letni kierowca wiózł klienta do Kowalewa Pomorskiego. - Mężczyzna zamiast zapłacić za kurs, użył wobec taksówkarza gazu, a następnie ugodził go nożem i uciekł - wyjaśnia asp. Justyna Skrobiszewska z golubsko-dobrzyńskiej komendy.

40-latek z powiatu rypińskiego zaatakował taksówkarza. Grozi mu dożywocie

Jak już informowaliśmy na naszym portalu ostatniego dnia lutego - policjanci z Golubia-Dobrzynia zostali postawieni w stan gotowości. Ściśle współpracowali też z funkcjonariuszami z Torunia, Wąbrzeźna i Rypina. Efektem tych dynamicznych działań, było zatrzymanie, w niespełna dwie godziny od zdarzenia, sprawcy brutalnego napadu. 

- Mężczyzna został ujęty w powiecie golubsko-dobrzyńskim. To 40-letni mieszkaniec powiatu rypińskiego. Zaraz po zatrzymaniu trafił prosto do policyjnego aresztu. Po zebraniu przez policjantów materiałów dowodowych, prokurator przedstawił mężczyźnie zarzuty. Na wniosek prokuratora, sąd podjął decyzję o aresztowaniu podejrzanego na 3 miesiące. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu kara dożywotniego pozbawienia wolności - podsumowuje aspirant Skrobiszewska.

Na szczęście życiu taksówkarza z Torunia nie zagraża niebezpieczeństwo. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy, później trafił on w ręce medyków. Mężczyzna został przetransportowany do szpitala. Pod tekstem zamieszczamy galerię ze zdjęciami, związanymi z tematem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kara za usiłowanie zabójstwa powinna być wyższa?
Usiłowanie zabójstwa na Sądecczyźnie. W Sylwestra 18-latek ranił dwóch mężczyzn i potrącił policjanta