Te prognozy dla Polski szokują. Skwar to mało powiedziane! Zapowiadają pogodowe piekło

2021-06-14 10:38
Meteorolodzy zapowiadają pogodowe piekło w Polsce
Autor: GRAFIKA SE Marcin Podziemski

Ta prognoza pogody dla Polski sprawia, że wielu łapie się za głowę. Doniesienia Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody, które analizuje portal twojapogoda.pl mogą zadziwiać. Czy już za kilka dni w naszym kraju odczujemy skwar i temperatury, sięgające nawet 40 stopni?! Meteorolodzy przypominają, że całkiem niedawno mierzyliśmy się z podobnymi zjawiskami. Więcej na ten temat przeczytacie na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Te prognozy dla Polski szokują. Skwar to mało powiedziane! Zapowiadają pogodowe piekło
  2. 40 stopni w Polsce?! Analizujemy prognozę pogody
  3. Prognoza pogody dla Polski. Uwaga na upały!

Te prognozy dla Polski szokują. Skwar to mało powiedziane! Zapowiadają pogodowe piekło

Kiedy analizowaliśmy prognozę pogody na początek bieżącego tygodnia, wydawało się, że sytuacja jest stabilna. Temperatura maksymalna miała się kształtować na poziomie 25°C. To normalne wartości dla końcówki kalendarzowej wiosny. Tymczasem eksperci z Europejskiego Centrum Średnioterminowych Prognoz Pogody przekonują, że w pierwszy dzień astronomicznego lata, a więc w poniedziałek 21 czerwca, temperatury na zachodzie kraju mogłyby sięgać prawie 40 stopni w cieniu! Czy taki wariant jest możliwy? Z podobnym problemem Polacy mierzyli się już w 2019 roku - wówczas termometry pokazywały ponad 38 stopni, przypominają eksperci portalu twojapogoda.pl. 

Czytaj także: Do Polski nadciąga fala upałów znad Afryki i Azji! Wiemy, kiedy w końcu będzie ciepło [PROGNOZA POGODY]

40 stopni w Polsce?! Analizujemy prognozę pogody

Eksperci z portalu twojapogoda.pl przekonują, że wystarczy strumień wyjątkowo gorącego powietrza znad Afryki, ogrzewany przez intensywne promieniowanie słoneczne nad Europą, mało wiatru i bezchmurne niebo, abyśmy mogli doświadczyć tropikalnych upałów. Na szczęście wydaje się, że niepokojące prognozy ECMF to mało realny scenariusz. Czego zatem powinniśmy się spodziewać w kolejnych dniach?

- Z całą pewnością druga połowa przyszłego tygodnia przyniesie nam pierwszą w tym roku falę upałów, która potrwa co najmniej 3 dni, a temperatura przekraczać będzie 30 stopni na co najmniej połowie obszaru naszego kraju. W najcieplejszym momencie termometry pokażą od 27-29 stopni na wschodzie przez 30-32 stopnie w większości regionów do 33-35 stopni na zachodzie kraju - przekonują eksperci z portalu twojapogoda.pl.

Prognoza pogody dla Polski. Uwaga na upały!

Upałom może towarzyszyć bezchmurne niebo i mało wiatru. W takich warunkach warto ograniczyć spożywanie alkoholu i regularnie nawadniać organizm. Przebywanie na pełnym słońcu jest niebezpieczne. Zaleca się stosowanie kremów z filtrem UV. Pod żadnym pozorem nie zostawiajcie dzieci i zwierząt w nagrzanych samochodach! Poniżej prezentujemy przydatną grafikę od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

RCB - poradnik jak przetrwać upały
Autor: RCB RCB - poradnik jak przetrwać upały
Pies uwięziony na balkonie w upał!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE