Pogoda na dziś, 14 czerwca: Wichury nie odpuszczają! Brzydki początek tygodnia w Polsce

2021-06-14 7:00
Pogoda na poniedziałek, 14.06.2021: Wichury nie odpuszczają! Brzydki początek tygodnia w Polsce
Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons Pogoda na poniedziałek, 14.06.2021: Wichury nie odpuszczają! Brzydki początek tygodnia w Polsce

Pogoda na dziś (14.06.2021) dla Polski. W poniedziałek (14 czerwca) ponownie zmierzymy się z nieprzyjemnymi zjawiskami atmosferycznymi. Prognoza pogody IMGW zakłada m.in. porywisty wiatr i przelotne opady deszczu. Na szczęście są też dobre wieści, zwłaszcza w temacie spodziewanych temperatur. Szczegóły znajdziecie na se.pl poniżej.

Spis treści

  1. Pogoda na dziś, 14 czerwca: Wichury nie odpuszczają! Brzydki początek tygodnia w Polsce
  2. Prognoza pogody 14.06.2021. Temperatura
  3. Prognoza pogody 14-15 czerwca. Noc z poniedziałku na wtorek

Pogoda na dziś, 14 czerwca: Wichury nie odpuszczają! Brzydki początek tygodnia w Polsce

Jaka będzie pogoda w poniedziałek, 14 czerwca?

Pogoda na dziś (14.06.2021) dla Polski to mieszanka dobrych i złych wieści. Meteorolodzy IMGW analizujący prognozę pogody na poniedziałek (14 czerwca) zwracają uwagę m.in. na deszcz i silny wiatr. Gdzie będzie najgorzej? - Zachmurzenie małe i umiarkowane, jedynie początkowo na południowym wschodzie, a w ciągu dnia w rejonie Zatoki Gdańskiej okresami wzrastające do dużego i tam możliwe słabe przelotne opady deszczu - czytamy w serwisie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Czytaj też: Uważaj! Nadciąga potężna fala upałów. Jak będzie pod koniec maja i w czerwcu 2021? Ekstremalne gorąco w Polsce

Prognoza pogody 14.06.2021. Temperatura

Jaka będzie temperatura w poniedziałek, 14 czerwca?

W temacie temperatur IMGW ma raczej pozytywne wieści. Prognoza pogody na końcówkę kalendarzowej wiosny jest dość optymistyczna. Synoptycy zwracają tez uwagę na mocne podmuchy wiatru, które mogą utrudnić życie mieszkańcom niektórych regionów Polski.

- Temperatura maksymalna od 18°C na południowym wschodzie, około 21°C w centrum, do 25°C na północnym zachodzie; w obszarach podgórskich od 17°C do 21°C. Wiatr słaby i umiarkowany, na wschodzie jeszcze porywisty, w zachodniej połowie kraju, zachodni, we wschodniej, z kierunków północnych. Wysoko w górach porywy wiatru do 60 km/h - informuje IMGW w prognozie na poniedziałek.

Prognoza pogody 14-15 czerwca. Noc z poniedziałku na wtorek

Jak podaje IMGW w nocy z poniedziałku na wtorek (14/15.06.2021) zachmurzenie  będzie małe i umiarkowane, nad ranem na północnym zachodzie wzrastające do dużego i tam przelotne opady deszczu. Miejscami silne zamglenia, na które muszą zwrócić uwagę przede wszystkim kierowcy. Temperatura minimalna od 8°C na wschodzie, około 12°C w centrum, do 15°C w rejonie Zatoki Gdańskiej; w obszarach podgórskich od 6°C do 8°C. Wiatr słaby, nad morzem okresami umiarkowany i porywisty, na ogół z kierunków zachodnich.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Przemyska Grupa Rowerowa. W deszczu pojechali dla Reni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE