Tęczowy piątek w Toruniu? "Solidarność" apeluje o... zbawienie dusz uczniów

2019-10-22 20:00 EITOR
Flaga LGBT
Autor: Stock Catalog . www.flickr.com Marsz Róności jednak się odbędzie

W najbliższy piątek w wielu szkołach w Polsce odbędzie się akcja pod nazwą "Tęczowy Piątek". Pojawiło się wiele protestów. Głośno apeluje w tej sprawie NSZZ "Solidarność". Dyrektorzy i nauczyciele w toruńskich szkołach otrzymali nawet list.

Jerzy Wiśniewski, przewodniczący Komisji Międzyzakładowej Pracowników Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność" w Toruniu, apeluje do dyrektorów i nauczycieli, by powstrzymali się od udziału w akcji "Tęczowy Piątek".

W poniedziałek dyrektorzy i nauczycieli dostali list. - Jako pedagodzy jesteśmy odpowiedzialni nie tylko za edukację i wychowanie, ale także zbawienie młodego pokolenia. Propagowanie idei swobodnego wyboru tzw. orientacji seksualnej jest sprzeczne z zamysłem Boga zawartym w Księdze Rodzaju Pisma Św." - czytamy w piśmie NSZZ "Solidarność" skierowanego do nauczycieli toruńskich szkół.

W taki sposób związkowcy apelują, by nie organizować w szkołach Tęczowego Piątku. W dalszej części pisma powołują się na ks. Jerzego Popiełuszkę, który "nazywał zło po imieniu". Tym złem, zdaniem "Solidarności", jest promowanie równości i tolerancji wobec LGBT.

Tęczowy Piątek to coroczna inicjatywa Kampanii Przeciw Homofobii. W tym roku odbędzie się ona czwarty raz, a akcję zaplanowano na piątek, 25 października. Uczniowie tego dnia biorą udział w zajęciach dotyczących akceptacji rówieśników LBGT+. Pokazują także swoją solidarność z nimi: wieszają na korytarzach tęczowe flagi i plakaty.