Thriller w Sosnowcu. KH Energa Toruń przegrywa po raz pierwszy w sezonie [WIDEO]

2021-09-20 18:38
Kamil Kalinowski
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Dwie bramki Kalinowskiego nie wystarczyły. KH Energa Toruń przegrywa po raz pierwszy w sezonie

KH Energa Toruń uległa po dogrywce Zagłębiu Sosnowiec 4:5. To pierwsza porażka podopiecznych Jussiego Tupamäkiego w sezonie 2021/22. Na Śląsku kibice zobaczyli fascynujące spotkanie, pełne zwrotów akcji. Złotego gola dla gospodarzy zdobył skuteczny od początku rozgrywek Jewgienij Nikiforow. Zobaczcie raport z tego spotkania na se.pl/torun.

Thriller w Sosnowcu. KH Energa Toruń przegrywa po raz pierwszy w sezonie [WIDEO]

Pierwsze trzy mecze KH Energa Toruń w sezonie 2021/22 Polskiej Hokej Ligi przyniosły trzy wygrane. Kibice "Stalowych Pierników", nakręceni idealnym startem rozgrywek wierzyli, że również w starciu z Zagłębiem Sosnowiec uda się zgarnąć komplet punktów. Pierwsza tercja niedzielnej konfrontacji przyniosła wynik 1:1. Na bramkę Kamila Kalinowskiego odpowiedział Aleksandr Wasiljew. Po przerwie dali jednak znać o sobie obcokrajowcy gospodarzy. Andrej Dubinin i Dominik Nahunko sprawili, że na tablicy mieliśmy rezultat 3:1 na korzyść Zagłębia. Torunianie nie zamierzali się jednak poddawać i zapewnili nam thriller do samego końca. 

Czytaj też: KH Energa Toruń wygrywa z czystym kontem. Relacja i zdjęcia z Tor-Toru

Ostatnia tercja to doskonała gra przyjezdnych w przewadze. Najpierw przy układzie 5/4 do bramki Zagłębia trafił Kamil Kalinowski po asyście Roberta Karczochy, a w 44. minucie przewagę 5/3 wykorzystał Mikołaj Syty, któremu asystował Adrian Jaworski. Niespełna półtorej minuty później na 4:3 dla KH Energa trafił Miro Lehtimäki i wydawało się, że "Stalowe Pierniki" zalicza efektowny powrót i wygrają na trudnym terenie. Tak się jednak nie stało. Finisz należał do ekipy z Sosnowca. W 51. minucie wyrównał Tomasz Kozłowski. Ponieważ żaden z zespołów nie zdołał w regulaminowym czasie gry zapewnić sobie wygranej, czekała nas dogrywka.

W niej dał o sobie znać bohater z początku sezonu Zagłębia Sosnowiec. Jewgienij Nikiforow wykorzystał przewagę 5/3, trafił po raz szósty w obecnych rozgrywkach i w obozie gospodarzy zapanowała radość. Torunianie przywieźli do grodu Kopernika jeden, cenny punkt. Zobaczcie bramki dla "Stalowych Pierników" poniżęj!

Zagłębie Sosnowiec - KH Energa Toruń 5:4 d. (1:1, 2:1, 1:2, d. 1:0)

0:1 - Kamil Kalinowski - Mateusz Zieliński (12:30),

1:1 - Aleksandr Wasiljew - Jewgienij Nikiforow, Michał Bernacki (18:48),

2:1 - Andrej Dubinin - Michał Bernacki (23:53),

3:1 - Dominik Nahunko - Tomasz Kozłowski (25:55),

3:2 - Kamil Kalinowski - Robert Korczocha (39:28, 5/4),

3:3 - Mikałaj Syty - Adrian Jaworski (43:07, 5/3),

3:4 - Miro Lehtimäki (44:23, 5/4),

4:4 - Tomasz Kozłowski (50:26),

5:4 - Jewgienij Nikiforow - Tomasz Kozłowski (60:43, 5/3).

Sonda
Kibicujesz sportowcom?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE