Tłumy na nocnym zwiedzaniu PGE Toruń! Piękna sceneria zachwyca [ZDJĘCIA]

2020-03-02 12:18

PGE Toruń zorganizowała w minioną sobotę (29 lutego) nocne zwiedzanie w ramach akcji Urzędu Marszałkowskiego w Toruniu „Poznaj region z przewodnikiem". Ponad 250 mieszkańców regionu kujawsko-pomorskiego zwiedziło toruńską elektrociepłownię w niecodziennej, bo nocnej, scenerii i poznało tajniki produkcji energii elektrycznej i ciepła dla ponad 100 tysięcy mieszkańców.

Zainteresowanie było gigantyczne. W ciągu pierwszych kilku godzin od uruchomienia zapisów na platformie Urzędu Marszałkowskiego wszystkie miejsca na nocną wycieczkę po toruńskiej elektrociepłowni zostały zajęte. 

- Mieszkańcy, którzy nas odwiedzili, mieli okazję w nocnej oprawie zobaczyć toruńską elektrociepłownię. W ciągu niecałych 5 godzin odwiedziło nas ponad 250 mieszkańców regionu. Cieszymy się, że każde organizowane przez nas zwiedzanie przyciąga tak wiele osób, które chcą zobaczyć jak wygląda produkcja energii elektrycznej i ciepła w nowoczesnych urządzeniach - mówi Robert Kowalski, prezes zarządu PGE Toruń.

Mieszkańcy byli pod wrażeniem nowoczesności zakładu, sposobu wytwarzania energii elektrycznej i ciepła, a także urządzeń, biorących udział w procesie wytwórczym. Pytali m.in. o turbiny, ile wody mieści się w akumulatorze, jak długo trwała budowa, kiedy włączane są kotły rezerwowe, ile budynków ogrzewamy i ile ciepła potrzebuje Toruń.

- Najbardziej podobała mi się hala, w której były turbiny i to, że mogłem przez wziernik zobaczyć jak pali się w kotle. No i miejsce z dużymi monitorami na ścianach, w którym jest sterowanie urządzeniami w elektrociepłowni. Fajnie  byłoby tu pracować - mówił dwunastoletni Tadeusz Nadolny z Torunia. - Jestem pod wrażeniem wielkości elektrociepłowni i tych wszystkich nowoczesnych urządzeń - od turbin, poprzez zbiorniki, komin czy akumulator. Całość jest pięknie oświetlona co daje dodatkowy efekt podczas nocnego zwiedzania. Dowiedziałam się wielu ciekawych rzeczy o produkcji i dostawie ciepła, o których nie miałam pojęcia - podkreśliła Joanna Malinowska z Czarnego Błota k. Torunia, jedna z uczestniczek nocnego zwiedzania. 

Nocne zwiedzanie toruńskiej elektrociepłowni PGE Toruń w ramach współpracy z Urzędem Marszałkowskim w Toruniu, który był koordynatorem akcji pt. „Poznaj region z przewodnikiem" w województwie kujawsko-pomorskim, odbyło się już po raz drugi. W tym roku do akcji dołączył również elektrociepłownia z grupy PGE Energia Ciepła w Bydgoszczy, która pokazał mieszkańcom jak produkowane są energia elektryczna i ciepło dla bydgoszczan.

Ośrodek wychowawczy w Toruniu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE