TŁUMY pod szpitalem w Toruniu czekały na szczepionkę! Rzecznik tłumaczy poranny chaos [ZDJĘCIA]

2021-04-07 11:56 Konrad Marzec
Tłumy pod szpitalem w Toruniu czekają na szczepionkę! Dlaczego do tego doszło?
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express Tłumy pod szpitalem w Toruniu czekają na szczepionkę! Dlaczego do tego doszło?

O problemie pod Wojewódzkim Szpitalem Zespolonym w Toruniu poinformował nas jeden z czytelników. Przekazał, że pod lecznicą tłum czeka na szczepionkę. Sytuacja miała miejsce w miniony wtorek (6.04.2021) ok. godziny 8:00. Rzeczywiście, mamy dowody na zdjęciach. Rzecznik prasowy szpitala, dr n. med. Janusz Mielcarek skomentował dla nas to zamieszanie i przekazał apel o respektowanie przepisów.

TŁUMY pod szpitalem w Toruniu czekały na szczepionkę! Rzecznik tłumaczy początkowy chaos [ZDJĘCIA]

- Kolejki w szpitalu wojewódzkim gigantyczne, tłumy na miejscu, ludzie czekają od godziny na szczepionkę - napisał do nas we wtorek (6.04.2021) pan Patryk. Alarm dotyczył godziny 8:00. Czytelnik wskazywał, że od rana panuje tam chaos. Rzeczywiście, widać to doskonale na zdjęciach, które zrobił nasz fotoreporter, będący w okolicy. Nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać, że taki ścisk przy panującej pandemii koronawirusa to ogromne zagrożenie. Pozostawało pytanie - dlaczego tak się stało? Po 9:00 wszystko ruszyło. Zapytaliśmy o sprawę rzecznika lecznicy, doktora Janusza Mielcarka. Wszystko przez problemy z dostawą szczepionek.

Czytaj też: Ciechocinek: GROŹNA BAKTERIA atakuje chorych na koronawirusa! Szpital WSTRZYMUJE przyjmowanie pacjentów

- Szpital Wojewódzki w Toruniu od 27 grudnia ubr prowadzi szczepienia przeciwko SARS-CoV2 do dzisiaj już u ponad 12 tysięcy osób. Osoby planowane do szczepienia zapraszane są na konkretną godzinę w grupach ok. 50 osobowych.Zwykle transport szczepionek dociera do nas do godziny ósmej lub dzień wcześniej ale w dniu dzisiejszym po świątecznej przerwie, transport dotarł o godzinie 9:00 i dopiero o tej godzinie mogliśmy rozpocząć szczepienie - przekazuje portalowi Toruń Projekt Miasto dr n. med. Janusz Mielcarek, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu.

Na szczęście po godzinie 9:00 sytuacja wróciła do normy. Doktor Mielcarek ma też konkretny apel do wszystkich tych, którzy przychodzą do szpitala. - Przypominamy że noszenie maseczek oraz zachowanie dystansu minimum 1,5 m nie obowiązuje jedynie na terenie szpitala, ale dotyczy wszystkich miejsc publicznych, a przestrzeganie tych zasad jest obowiązkiem każdego obywatela. Niestety pomimo wielokrotnych uwag personelu szpitala nadal część osób zaproszonych na szczepienia nie dostosowuje się do obowiązujących w tym zakresie przepisów - podkreśla rzecznik lecznicy.

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Express Biedrzyckiej - Michał Dworczyk: Do końca roku będziemy mieli 85 mln dawek szczepionki
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE