Toruń. Akcja policjantów od przestępczości gospodarczej na JAR-ze. 40-latka będzie miała kłopoty

2020-10-23 13:41 KM

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z toruńskiej komendy w jednym z mieszkań na osiedlu JAR zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk towarów, na których umieszczono nielegalnie loga znanych światowych marek. 40-latka odpowie za złamanie prawa własności przemysłowej - informuje w komunikacie Komenda Miejska Policji w Toruniu.

Policjanci z Torunia zatrzymali dwóch nastolatków. Kilkadziesiąt zarzutów!

Toruń. Akcja policjantów od przestępczości gospodarczej na JAR-ze. 40-latka będzie miała kłopoty

W miniony czwartek (22.10.2020) policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą toruńskiej komendy weszli do jednego z mieszkań na osiedlu JAR. W lokalu funkcjonariusze zabezpieczyli kilkadziesiąt sztuk towarów z podrobionymi znakami towarowymi. Wśród nich znajdowała się między innymi odzież i obuwie. Te towary nie trafią już do sprzedaży. Wątpliwej jakości towar posiadał bezprawnie umieszczone loga znanych, światowych marek. Z informacji, jakie zebrali policjanci wynika, że 40-latka, w której mieszkaniu znajdował się trefny towar sprzedawała podrobione towary za pośrednictwem jednego z popularnych portali społecznościowych.

Czytaj też: Toruń. Chwile grozy niedaleko Atrium Copernicus. Winien pijany jak smok motorowerzysta

- Funkcjonariusze podejrzewają, że kobieta od kilkunastu miesięcy zajmowała się nielegalnym procederem i był on dla niej stałym źródłem dochodu. Świadczyć może o tym między innymi fakt, że 40-latka podpisała stałą umowę o ekspedycję wysyłek z jednym z operatorów pocztowych. Funkcjonariusze wiedzą o kilkunastu tysiącach wysłanych przez nią paczek z odzieżą. Teraz policjanci będą sprawdzać jak dużo podrobionego towaru wprowadziła na rynek kobieta - informuje asp. Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Funkcjonariusze przypominają przy tej okazji, że zgodnie z Ustawą Prawo Własności Przemysłowej:

Art. 305. Kto, w celu wprowadzenia do obrotu, oznacza towary podrobionym znakiem towarowym (…) którego nie ma prawa używać lub dokonuje obrotu towarami oznaczonymi takimi znakami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

- Jeżeli sprawca uczynił sobie z popełnienia przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 5 - podsumowuje asp. Wojciech Chrostowski.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.