Toruń. Alarm meteo dla miasta i powiatu! Za oknami pogodowe szaleństwo [14.01.2022]

2022-01-14 8:32
Wichura w Toruniu
Autor: Piotr Lampkowski / Super Express / Zdjęcie ilustracyjne Toruń. Alarm meteo dla miasta i powiatu! Za oknami pogodowe szaleństwo [14.01.2022]

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia i powiatu toruńskiego. Prognoza pogody na piątek (14.01.2022) nie zostawia złudzeń. Wichury atakują miasto i najbliższą okolicę. Do kiedy obowiązuje żółty alert? Sprawdzamy prognozę na najbliższe godziny na se.pl.

Prognoza pogody dla Torunia nie zostawia złudzeń. W piątek (14.01.2022) wichury atakują nie tylko w mieście, ale także na terenie innych regionów województwa kujawsko-pomorskiego. Ostrzeżenia IMGW obowiązywać będą jeszcze przez kilka godzin. Meteorolog serwisu pogodawtoruniu.pl Rafał Maszewski podaje, że wprawdzie będzie ciepło (6-7 stopni na plusie), ale przed południem towarzyszyć nam będzie symboliczny deszcz lub mżawka. Ceniony ekspert od pogody dodaje, że silny wiatr rzeczywiście może dawać się we znaki. - Przez większość dnia zachodni, a następnie północno zachodni wiatr będzie dość silny, w porywach przed południem i w południe silny, osiągający prędkość do około 65 km/h, który obniży temperaturę odczuwalną. Czym bliżej wieczora tym wiatr będzie stopniowo coraz słabszy - pisze Maszewski.

Czytaj też: Człowiek Rydzyka wiceprezydentem. "Praca dla mieszkańców nobilitacją"

Ostrzeżenie IMGW dla Torunia. Silny wiatr 14.01.2022

Zagrożenia i możliwe utrudnienia komunikacyjne, spowodowane silnym wiatrem potwierdzają eksperci Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Na mapie ostrzeżeń IMGW Toruń i powiat toruński świecą się na żółto. Alert obowiązuje od 13 stycznia, od godziny 21:00 i wygasa w piątek o godzinie 16:00. Możliwe są aktualizacje. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska oceniane jest na 80%. Jak wyglądają szczegóły ostrzeżenia?

- Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 20 km/h do 35 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu - pisze Marcin Czeczatka, synoptyk IMGW-PIB.

Ekspert IMGW dodaje poniżej, że maksymalne porywy wiatru w powiatach północnych osiągają 50 - 60 km/h. Słabnięcie wiatru prognozowane jest na godziny popołudniowe, co potwierdza powyższe doniesienia Rafała Maszewskiego. Zachowajcie szczególną ostrożność i uważajcie na siebie oraz swoich bliskich.

Sonda
Czy sprawdzasz na bieżąco ostrzeżenia IMGW?
Wichury w całym kraju. Gałęzie spadają na samochody i chodniki w Toruniu.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE