Człowiek Rydzyka wiceprezydentem. "Praca dla mieszkańców nobilitacją"

2022-01-13 14:50
Adrian Mól
Autor: Sławomir Kowalski - sk-foto.pl / torun.pl Toruń ma nowego wiceprezydenta! To polityk z PiS

Toruń ma nowego wiceprezydenta! Rzeczniczka prezydenta Michała Zaleskiego poinformowała nas, że został nim Adrian Mól, wiceprzewodniczący Rady Miasta Torunia i członek PiS. - Jest dla mnie wielką nobilitacją praca dla mieszkańców Torunia - powiedział nowy zastępca Zaleskiego.

Adrian Mól nie jest w lokalnym środowisku postacią anonimową. Od 2016 r. pełni funkcję rzecznika prasowego wojewody kujawsko-pomorskiego, a od 2018 r. jest też toruńskim radnym. Mól ma 33 lata. Urodził się 9 sierpnia 1988 r. w Limanowej, gdzie ukończył Liceum Ogólnokształcące w Zespole Szkół nr 1. Z Toruniem związany od czasu studiów dziennikarskich i politologicznych, które podjął w 2007 r. w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. W trakcie studiów zaangażowany był społecznie i kulturalnie, m.in. dwukrotnie pełnił funkcję przewodniczącego Samorządu Studenckiego. Współtworzył też Teatr Studencki „Dobry Wieczór” i śpiewał w Chórze Akademickim WSKSiM. Słuchacz doktoranckich studiów politologicznych na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Członek Prawa i Sprawiedliwości. Odbył staż zawodowy w Grupie Europejskich Konserwatystów i Reformatorów w Parlamencie Europejskim w Brukseli. W latach 2012–2017 był nauczycielem akademickim w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Tworzył i współtworzył programy radiowo-telewizyjne w Studenckim Radiu SIM, TV Trwam oraz Radiu Maryja. Jest byłym dziennikarzem i reporterem TV Trwam.

Zobacz też: Toruń. Wiemy, kiedy most Piłsudskiego zostanie całkowicie otwarty. Konkretna data

Adrian Mól wiceprezydentem Torunia. "Praca dla mieszkańców nobilitacją"

Adrain Mól ma 6-letnie doświadczenie w administracji rządowej i 3-letnie w samorządowej. Na co dzień współpracował z mediami oraz z najważniejszymi instytucjami w regionie i w kraju, jak m.in. Kancelaria Prezesa Rady Ministrów oraz Kancelaria Prezydenta RP. Z rekomendacją klubu PiS 17 stycznia 2022 r. Adrian Mól obejmie wakujące od września ubiegłego roku stanowisko trzeciego zastępcy prezydenta Torunia po Zbigniewie Rasielewskim, który po 10 latach pełnienia tej funkcji odszedł z urzędu z powodów osobistych.

- Jest dla mnie wielką nobilitacją praca dla mieszkańców Torunia i dalszego dynamicznego rozwoju grodu Kopernika, w czym wielka zasługa pana prezydenta i jego zespołu – powiedział Adrian Mól podczas briefingu w Urzędzie Miasta Torunia.  

Jako wiceprezydent Mól Torunia będzie odpowiedzialny za Wydział Edukacji, Wydział Rozwoju i Programowania Europejskiego, Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, Biuro Rewitalizacji i Biuro Toruńskiego Centrum Miasta. Prywatnie żonaty, ma dwoje dzieci.

Sonda
Jak oceniasz rządy prezydenta Torunia Michała Zaleskiego?
Tak zmieniał się Toruń przez ostatnich 37 lat!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE