Toruń będzie miał kolejną wielką imprezę. Halowe Mistrzostwa Europy znów w Polsce!

2019-11-24 17:51 Mariusz Luda
Toruń będzie miał kolejną wielką imprezę. Halowe Mistrzostwa Europy znów w Polsce!
Autor: Mariusz Luda / Radio ESKA Toruń będzie miał kolejną wielką imprezę. Halowe Mistrzostwa Europy znów w Polsce!

Po blisko półwieczu, Halowe Mistrzostwa Europy w Lekkiej Atletyce powracają do Polski. Wcześniej, w 1975 roku były organizowane w katowickim Spodku. Co ważne, zawody odbędą się w Toruniu! Kibice już wielokrotnie pokazali, że ta dyscyplina sportu w grodzie Kopernika ma ogromne powodzenie.

- To będzie największa impreza lekkoatletyczna w 2021 roku na świecie, gdyż w tym roku nie odbywają się mistrzostwa świata. Cieszy nas niezmiernie, że oczy całego świata zwrócone będą właśnie na Toruń - powiedział prezydent, Michał Zaleski.

Prezydent Michał Zaleski o Halowych ME w Toruniu

Miasto podpisało już stosowną umowę z Polskim Związkiem Lekkiej Atletyki i Kujawsko-Pomorskim Związkiem Lekkiej Atletyki o współpracy w zakresie organizacji wydarzenia. Prawdziwe sportowe święto - odbędzie się w dniach 5-7 marca 2021 roku w Arenie Toruń, która będzie głównym obiektem zmagań dla 36. Halowych Mistrzostw Europy w Lekkiej Atletyce.

Na najważniejszą imprezę lekkoatletyczną w roku 2021 na pewno przyjadą największe gwiazdy tego sportu. Spodziewanych jest ponad 1000 osób - zawodników, trenerów i osób im towarzyszących - zapewnił Sebastian Chmara, wiceprezes Polskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Sebastian Chmara o gwiazdach, które przyjadą do Torunia

Wielu zawodników przedłużyło swoją karierę uprawiania lekkoatletyki, aby zakończyć ją właśnie w Toruniu. Kibice na pewno przeżyją tu niezapomniane chwile - przekonywał Krzysztof Wolsztyński, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Lekkiej Atletyki.

Toruń czekają niezapomniane chwile - mówi Krzysztof Wolsztyński

Jak poinformował Krzysztof Wolsztyński, 8 lutego 2020 roku podczas Halowego Meetingu Lekkoatletycznego Copernicus Cup będzie obecna delegacja Europejskiej Federacji Lekkoatletycznej, która oceniać będzie stan przygotowań do mistrzostw Europy.

Miasto już wkrótce rusza z szeroką promocją tego wydarzenia. - Pod koniec sierpnia 2020 roku obowiązkiem Torunia jest zaprezentować się podczas otwartych lekkoatletycznych mistrzostw Europy, które odbywać się będą w Paryżu - informuje dyrektor Wydziału Sportu, Mariola Soczyńska.


Decyzję o przyznaniu Toruniowi organizacji  tego wydarzenia ogłoszono 27 kwietnia 2018 roku w Berlinie. Toruń pokonał wówczas holenderski Apeldoorn.