Toruń: Brawurowo uciekał przed policjantami. Później bił funkcjonariusza

2020-04-06 13:42 KM
Toruń: Brawurowo uciekał przed policjantami. Później bił funkcjonariusza
Autor: Małopolska Policja Toruń: Brawurowo uciekał przed policjantami. Później bił funkcjonariusza

Poważna akcja policjantów z Komisariatu Policji Toruń - Podgórz. Mężczyzna w jednym czasie swoim zachowaniem naruszył kilka przepisów prawa - najpierw uciekał przed funkcjonariuszami, a później robił wszystko, aby nie dopuścić do zatrzymania. - 32-latek był już wcześniej znany policjantom z Podgórza z agresywnych zachowań. Grozi mu do 5 lat więzienia - przekazuje nam podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Wszystko działo się w miniony piątek (3 kwietnia), około godziny 1:00 przy ul. Okólnej, kiedy to funkcjonariusze z Komisariatu Policji Toruń - Podgórz podjęli próbę zatrzymania pojazdu marki Volkswagen Passat. Niestety kierowca - zamiast zatrzymać się na sygnały dźwiękowe świetlne - przyspieszył i zaczął uciekać.

- W trakcie pościgu uszkodził słupek drogowy, a następnie wybiegł z pojazdu i podjął ucieczkę pieszo. W wyniku podjętego przez policjantów pościgu, ten człowiek zaczął się szarpać z funkcjonariuszem i uderzać go czym naruszył jego nietykalność cielesną. W konsekwencji jednak został ujęty przez policjantów - relacjonuje dla nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Na tym jednak nie koniec kłopotów zatrzymanego - podczas przeszukania pojazdu sprawcy, policjanci odnaleźli zielony susz o wadze 0,85g, który po przeprowadzeniu wstępnych testów wykazał cech charakterystyczne dla marihuany. Jak się okazało - to również nie wszystko. Po sprawdzeniu w komisariacie jego stanu trzeźwości okazało się, że uciekał pojazdem mając ponad pół promila alkoholu w organizmie. Co więcej - mężczyzna nie miał prawa prowadzić auta, którym jechał ponieważ dwa lata temu sąd wydając wyrok zakazał mu prowadzenia wszelkich pojazdów.  

- Tym samym swoim zachowaniem złamał, aż pięć przepisów prawa i tyle właśnie usłyszał zarzutów. 32-latek odpowie teraz za nie zatrzymanie się do kontroli drogowej, jazdę pod wpływem alkoholu, złamanie zakazu sądowego, naruszenie nietykalności funkcjonariusza oraz posiadanie narkotyków. Mężczyzna jest dobrze znany policjantom. Był wielokrotnie notowany zarówno za łamanie ustawy o przeciwdziałanie narkomanii i z agresywnych zachowań. Na swoim koncie ma zarówno znieważanie i naruszenie nietykalności funkcjonariusza, niszczenie mienia oraz groźby. Grozi mu do 5 lat więzienia - podsumowuje podinspektor Dąbrowska.

KoronawirusRaport: Toruń 6.04

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.