Toruń. Chuligani niszczą rowery miejskie. MZD ma dla nich komunikat

2020-09-18 10:34 KM

W ostatnich dniach operator roweru miejskiego Torvelo odnotował dużą ilość zniszczeń roweru miejskiego w Toruniu. Na szczęście w wielu przypadkach udało się zatrzymać wandali. Pomocny w tej kwestii okazał się monitoring miejski i patrole Straży Miejskiej oraz Policji.

System toruńskiego roweru miejskiego Torvelo Rower Miasta Toruń funkcjonuje ponad rok. Składa się z 44 stacji i 440 jednośladów. Dzięki temu, że wszystkie rowery są wyposażone w aktywny GPS udaje się ustalić ich lokalizację, aktualną prędkość oraz kąt pochylenia. Jest to bardzo pomocne w przypadku każdorazowego opuszczenia dozwolonej strefy, przewożenia roweru samochodem czy jego porzucenia. Uzupełnieniem GPS-ów w walce z łobuzerstwem jest monitoring miejski, patrole Straży Miejskiej i Policji oraz zaangażowanie mieszkańców naszego miasta, którzy co warte podkreślenia pomagają w walce z tym nagannym zjawiskiem.

-  Nie ma wątpliwości, jeśli ktoś niszczy mienie społeczne musi liczyć się z konsekwencjami. Mogło się o tym w ostatnim czasie przekonać kilku śmiałków, którzy zdewastowali rowery miejskie. Dziękuję za wsparcie w walce z wandalizmem i bezmyślnością wszystkim służbom i użytkownikom jednośladów. Dzięki tym działaniom osoby, które zniszczyły rowery pokryły koszty ich naprawy - mówi Marcin Jeż dyrektor ds. inwestycji i rozwoju w firmie BikeU. 

W ostatnim czasie największym zainteresowaniem chuliganów cieszyły się dzwonki. Łupem złodziei padają również… opony z rowerów. - Są one wymieniane na tanie, zazwyczaj chińskie elementy a następnie zwracane do systemu - dodaje Jeż.

- W sferze zainteresowania były także GPS-y. Koszt ich jest dotkliwy dla portfela wandala. Za odtwarzanie celowo uszkodzonego GPS trzeba zapłacić około tysiąca złotych - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Mierzenie temperatury w SP nr 8 w Toruniu

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.