Są postępy!

Toruń. Co się dzieje na budowie nowej linii tramwajowej na Jar? Drogowcy zadowoleni [ZDJĘCIA]

2022-11-24 19:32

Toruń: - Mimo, że aura stała się prawdziwie jesienno-zimowa, prace na budowie nowej linii tramwajowej idą w dobrym tempie - przekazuje w komunikacie prasowym Sylwia Derengowska z MZK w Toruniu. Na placu NOT trwa obecnie montaż sieci trakcyjnej i środkowej części skrzyżowania torów.

Rzeczniczka MZK w Toruniu Sylwia Derengowska przekazała nam najnowsze wieści z placów budowy linii tramwajowej na osiedle Jar. Szosie Chełmińskiej, od pl. NOT do skrzyżowania z ul. Grudziądzką, przebudowywana jest sieć wodociągowa. Prace związane z budową wodociągu wzdłuż posesji trwają także od ul. Dekerta do Podgórnej. Ponadto układany jest tam chodnik. 

Toruń: Tak wyglądają prace na budowie linii tramwajowej

Na odcinku od ul. Żwirki i Wigury do Długiej powstaje podbudowa pod nowe torowisko, a na samej Długiej zakończono układanie warstw bitumicznych i trwają prace wykończeniowe oraz porządkowe. Dalej powstaje zachodnia część ronda Czadcy i ul. Legionów w stronę ul. Kaliskiego.

Na ul. Polnej drenaż torowiska wpinany jest do kanalizacji deszczowej. W rejonie CH Polna Park trwają przygotowania do układania dolnych warstw konstrukcyjnych torowiska. Praktycznie wzdłuż całego ustawiane są przyrządy wyrównawcze w szynach, a tam, gdzie torowiska pozostaną betonowe, wykonywany jest zalew szyn żywicami. W najbliższym czasie na skrzyżowaniu ul. Watzenrodego ze Strobanda rozpocznie się układanie warstwy ścieralnej asfaltu. Zdjęcia z różnych rejonów Torunia prezentujemy pod tekstem.

Spodobał ci się materiał? Obserwuj nas na Facebooku!

Sonda
Czy przekonują cię propozycje Torunia ws. komunikacji miejskiej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE