Toruń: DESPERAT siedział na konarze drzewa, dwa metry nad ziemią! Akcja policji w lasku niedaleko UMK

2021-04-07 14:22 Konrad Marzec
Toruń: DESPERAT siedział na konarze drzewa! Akcja policji w lasku przy Gagarina
Autor: Google Street View Toruń: DESPERAT siedział na konarze drzewa! Akcja policji w lasku przy Gagarina

Toruń: w miniony wtorek (6.04.2021) mundurowi z komisariatu na toruńskim Śródmieściu uratowali mężczyznę, który próbował popełnić samobójstwo. Pomógł w tym telefon od świadka tego niepokojącego zdarzenia - Dzięki błyskawicznej i zdecydowanej reakcji funkcjonariusze szybko znaleźli się na miejscu i uratowali desperata. 39-latkowi nic się nie stało - informuje nas asp. Wojciech Chrostowski z KMP w Toruniu.

Toruń: DESPERAT siedział na konarze drzewa! Akcja policji w lasku przy Gagarina

Policjanci z Torunia nie zwlekają, gdy ktoś woła o pomoc. Tym razem sytuacja była bardzo poważna, bo chodziło o desperata. We wtorek (6.04.2021), około godziny 8:45 dyżurny komisariatu na toruńskim Śródmieściu otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który siedzi na konarze drzewa w lasku przy ul. Gagarina. - Kobieta, biegająca na terenach zielonych zauważyła mężczyznę, którego zachowanie ją zaniepokoiło. Osoba siedziała na konarze drzewa na wysokości około 2 metrów - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski z zespołu prasowego KMP w Toruniu.

Czytaj też: Inowrocław: dramat rozegrał się w Wielkanoc. Poleciała KREW, a desperat ZABARYKADOWAŁ się w mieszkaniu

- Przez gałąź przewieszona była linka a zachowanie mężczyzny sugerowało, że chce on targnąć się na swoje życie Dyżurny natychmiast wysłał tam patrol mundurowych. Ci zareagowali błyskawicznie już po chwili byli w tym rejonie. Kiedy funkcjonariusze dotarli na miejsce desperat założył już na szyję pętlę. Na widok mundurowych zeskoczył z gałęzi. Policjanci podbiegli do niego, podtrzymali i ściągnęli mu pętle z szui uwalniając z liny - przekazuje asp. Chrostowski.

39-latkowi nie stało się nic złego. Szybko trafił pod opiekę lekarzy i został przetransportowany do placówki zdrowia. Do naszych czytelników apelujemy - jeżeli widzicie, że ktoś zdradza symptomy depresji - reagujcie! Pomocy udziela m.in. Fundacja ITAKA.

Numery linii wsparcia:

  • 22 654 70 70 - z telefonów stacjonarnych w Polsce
  • +48 22 654 70 70 – dla połączeń z zagranicy
  • +48 22 654 70 70 – dla połączeń z telefonu komórkowego

Antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA: 22 484 88 01

Psycholog:

  • Poniedziałek: 15:00 – 20:00
  • Wtorek: 15:00 – 20:00
  • Środa: 10:00 – 15:00
  • Piątek: 10:00 – 15:00

Psychiatra:

  • Czwartek: 16:00 - 21:00
  • Piątek: 15:00 - 20:00

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

DOM po pożarze w Toruniu czeka odbudowa. Czas nagli
Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE