Inowrocław: dramat rozegrał się w Wielkanoc. Poleciała KREW, a desperat ZABARYKADOWAŁ się w mieszkaniu!

2021-04-07 12:59
Inowrocław: dramat rozegrał się w Wielkanoc. Poleciała KREW, a desperat ZABARYKADOWAŁ się w mieszkaniu!
Autor: Małopolska Policja Inowrocław: dramat rozegrał się w Wielkanoc. Poleciała KREW, a desperat ZABARYKADOWAŁ się w mieszkaniu!

Inowrocław. W takich sytuacjach nie ma chwili do stracenia. Miejscowy patrol podjął pilną interwencję, bo chodziło o ratowanie życia. - Policjanci odnaleźli okaleczonego mężczyznę i aby dotrzeć do niego musieli sforsować zabarykadowane drzwi. Mężczyzna trafił do szpitala - przekazuje nam asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Inowrocław: dramat rozegrał się w Wielkanoc. Poleciała krew, a desperat ZABARYKADOWAŁ się w mieszkaniu!

Depresja, problemy rodzinne, finansowe i inne - nie wolno ich bagatelizować, bo ofiary mogą pomyśleć o najgorszym. Zgłoszenia na policję, że sytuacja wymaga udzielenia człowiekowi pomocy to dla funkcjonariuszy priorytet. Najważniejsze bowiem jest to, aby jak najszybciej dotrzeć na czas. - Również, gdy dotyczy to osób ze skłonnościami samobójczymi. Ich zachowania są wołaniem o pomoc. Bardzo często też to oni właśnie powiadamiają służby, że chcą sobie odebrać życie - podkreśla asp. szt. Izabella Drobniecka, oficer prasowy KPP w Inowrocławiu.

Czytaj też: Akcja służb na dworcu PKP w Inowrocławiu. Desperat kładł się na tory!

W świąteczną niedzielę (04.04) około godz. 21.30 dyżurny policji w Inowrocławiu otrzymał zgłoszenie o okaleczonym mężczyźnie w Złotnikach Kujawskich. Policjanci wydziału patrolowo-interwencyjnego sierż. Marcin Jasiński i sierż. Michał Stachowiak na sygnałach dotarli do posesji. Początkowo nikogo tam nie zastali. W mieszkaniu było ciemno. Na ich pukanie nikt nie odpowiadał.

- Policjanci świecąc latarkami w okna zauważyli w środku rannego mężczyznę. Wejście do mieszkania utrudniały zabarykadowane drzwi. Patrol wyważył je i przedarł się do mężczyzny. Był on nieprzytomny. Policjanci udzielili mu pierwszej pomocy - relacjonuje asp. szt. Izabella Drobniecka z KPP w Inowrocławiu.

Gdy na miejsce dotarło wezwane pogotowie, ratownicy medyczni natychmiast zabrali 43-letniego desperata do szpitala. Życzymy mu dużo zdrowia i powrotu do sprawności fizycznej oraz psychicznej. Do naszych czytelników apelujemy - jeżeli widzicie, że ktoś zdradza symptomy depresji - reagujcie! Pomocy udziela m.in. Fundacja ITAKA.

Numery linii wsparcia:

  • 22 654 70 70 - z telefonów stacjonarnych w Polsce
  • +48 22 654 70 70 – dla połączeń z zagranicy
  • +48 22 654 70 70 – dla połączeń z telefonu komórkowego

Antydepresyjny telefon zaufania Fundacji ITAKA: 22 484 88 01

Psycholog:

  • Poniedziałek: 15:00 – 20:00
  • Wtorek: 15:00 – 20:00
  • Środa: 10:00 – 15:00
  • Piątek: 10:00 – 15:00

Psychiatra:

  • Czwartek: 16:00 – 21:00
  • Piątek: 15:00 – 20:00

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE