Toruń. Drogi dojazdowe do przeprawy tymczasowej. We wtorek przekazanie terenu budowy!

2020-02-11 8:45 EITOR
Drogi dojazdowe do przeprawy tymczasowej. We wtorek przekazanie terenu budowy!
Autor: MZD w Toruniu Drogi dojazdowe do przeprawy tymczasowej. We wtorek przekazanie terenu budowy!

Już niebawem ruszy przebudowa dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. W najbliższy wtorek (11 lutego) nastąpi przekazanie terenu budowy. Na pierwszy ogień pójdzie ulica Przybyszewskiego. - W jej przypadku najkorzystniejszą ofertę złożył Jacek Falszewski Bruksystem, wyceniając swoje usługi na 1 107 034,69 zł - informuje Agnieszka Kobus-Pęnsko z MZD w Toruniu.

Rozpoczęcie rozbudowy mostu Piłsudskiego planowane jest w II kwartale 2020 roku i jest to inwestycja, która wzbudza prawdopodobnie największe emocje wśród mieszkańców Torunia. W pierwszym etapie prac wyremontowana zostanie nawierzchnia mostu oraz zostaną wyczyszczone i pomalowane elementy, które znajdują się nad jezdnią. Rozpoczęcie tych prac poprzedzi ustawienie przeprawy tymczasowej. Miastu udało się pozyskać zgodę Ministra Energii na nieodpłatne użyczenie z rezerw strategicznych konstrukcję składanego mostu drogowego typu DMS-65 wraz z kompletem podpór.

Pozyskano także zgodę Dowódcy Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych na wykonanie usługi transportu, montażu i demontażu konstrukcji mostu tymczasowego przez wojsko.

- Przeprawa tymczasowa będzie zlokalizowana na przedłużeniu ulicy Przybyszewskiego od strony północnej Wisły oraz na przedłużeniu ulicy Zagrodowej i ul. Przy Grobli po drugiej stronie. Dojazd do ul. Przybyszewskiego będzie zorganizowany od strony placu Skalskiego, a do ul. Zagrodowej ul. Nieszawską. Będzie ona dostępna dla aut do 3,5 tony oraz służb ratowniczych. Nie będą mogli korzystać z niego piesi i rowerzyści - informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Nad tekstem możecie zobaczyć orientacyjną lokalizację mostu tymczasowego. 17 grudnia 2019 r. MZD w Toruniu ogłosił przetargi na przebudowę dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej. Ich otwarcie nastąpiło miesiąc później.

W przypadku ulicy Przybyszewskiego najkorzystniejszą ofertę złożył Jacek Falszewski Bruksystem, wyceniając swoje usługi na 1 107 034,69 zł. W ramach zadania wykonawca wyremontuje istniejący chodnik (od ul. Bydgoskiej do Schroniska dla Zwierząt), na dalszym odcinku od schroniska do wjazdu na przeprawę tymczasową wybuduje nowy chodnik. Oprócz tego, zostanie uzupełnione oświetlenie, a istniejące zostanie zmodernizowane.

Przekazanie placu budowy nastąpi 11 lutego 2020 r. W najbliższych dniach zostanie przekazany teren budowy ulicy Zagrodowej, drugiej z dróg dojazdowych do przeprawy tymczasowej.