Wreszcie!

Toruń: Historyczny moment za nami. Pierwszy tramwaj pojechał na JAR [ZDJĘCIA]

2023-08-04 11:58

Toruń: Na razie to przejazd techniczny, ale i tak godny odnotowania. Pierwszy tramwaj pojechał po nowej linii, która biegnie od pl. NOT do nowej pętli przy ul. Heweliusza. Za niespełna miesiąc ruszą regularne kursy.

Przetestowali go m.in. prezydent Torunia Michał Zaleski i przedstawiciele MZK w Toruniu. Mowa o tramwaju, który wyruszył w drogę na osiedle JAR. Do uroczystego otwarcia nowej linii tramwajowej został niespełna miesiąc. Nastąpi ono 25 sierpnia br. pod hasłem „Załaduj się dobrą energią!”. - W dniu otwarcia linii nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin. Ciekawe wydarzenia będą nam towarzyszyły także przed otwarciem i po. Szczegóły wkrótce, a chętni już teraz mogą wziąć udział w konkursach - przekazuje Sylwia Derengowska, rzeczniczka MZK w Toruniu.

Budowa linii tramwajowej na JAR. Wciąż trwają prace

Obecnie trwają jeszcze roboty wykończeniowe, porządkowe oraz zieleniarskie. Odbywają się także przeglądy branżowe, które zakończą się odbiorem inwestycji. Jednym z elementów procedury odbiorowej są przejazdy techniczne. Kilkanaście dni temu odbył się pierwszy z nich – na odcinku od pl. NOT do ul. Dekerta. W czwartek wieczorem tramwaj po raz pierwszy pokonał cała trasę, w tym jedyny w Polsce przejazd drogowo-kolejowo-tramwajowy na ul. Legionów, gdzie nowa linia tramwajowa krzyżuje się z czynną linią kolejową - przekazuje mediom Sylwia Derengowska. Zdjęcia z pierwszego przejazdu technicznego znajdziecie w galerii.

Sonda
Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Toruniu?