Toruń: Kontrowersyjna decyzja WGK. Zawieszają dwie linie autobusowe! Mieszkańcy oburzeni

2020-07-17 11:52 Konrad Marzec
Autobus MZK w Toruniu
Autor: Magdalena Witt-Ratowska Toruń: MZK zawiesza dwie linie autobusowe! Mieszkańcy oburzeni

Od 1 sierpnia 2020 roku w Toruniu wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej. Będą one dotyczyły trzech linii autobusowych. Największe emocje wzbudza likwidacja dwóch z nich - 18 i 22. Szczególnie w tym drugim przypadku nie brakuje głosów, że decyzja została podjęta pochopnie. MZK tłumaczy się pandemią i spadkiem popularności autobusów.

Toruń z ważnymi zmianami dotyczącymi komunikacji miejskiej! Dwie linie zawieszone. Takie wieści przekazał w piątek (17 lipca) Miejski Zakład Komunikacji w Toruniu. - W związku z pandemią COVID-19, niektóre linie autobusowe MZK w Toruniu mają znacznie mniej pasażerów, niż przed ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemicznego. Znacząco spadły przez to wpływy z biletów komunikacji miejskiej - tłumaczą na swojej stronie przedstawiciele MZK.

- Dlatego organizator publicznego transportu zbiorowego od dnia 1 sierpnia 2020 r. rozpocznie wprowadzanie kolejnych zmian w funkcjonowaniu linii autobusowych. Zmiany będą polegać na zmniejszeniu oferty przewozowej w sposób jak najmniej wpływający na komfort podróży. Będą one obejmować linie komunikacyjne, z których korzysta mała liczba pasażerów i istnieją możliwości korzystania z połączeń alternatywnych. Ograniczenie liczby kursów ma charakter dostosowania podaży do występującego zapotrzebowania - czytamy w komunikacie MZK.

Oszczędności z tego tytułu mają zmniejszyć straty z opłat za przejazdy komunikacja miejską i zostaną przeznaczone na zadania skierowane na przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19. 

Zmiany w komunikacji miejskiej w Toruniu od 1 sierpnia:

- Ograniczona zostanie liczba kursów linii autobusowej nr 13,

Zawieszone zostanie kursowanie:

- linii nr 18 na trasie Port Drzewny – Wrzosy I

- linii 22 na trasie Na Skarpie – Dworzec Główny,

- Wydłużona zostanie linia nr 40 z Pl. Skalskiego  do pętli przy Porcie Drzewnym.

Jak zareagowali mieszkańcy? W komentarzach pod wpisem MZK na Facebooku nie brakuje oburzenia. Chodzi szczególnie o linię nr 22. 

- To chyba jakiś żart... - pisze pan Arek. - Tak naprawdę to jeden z dwóch autobusów bezpośrednio z dworca - podkreśla pani Oktawia. - Uważam, że linia nr 22 jest bardzo potrzebna - dodaje pani Anna.

Tego typu reakcje dominują. Wydaje się jednak, że decyzja WGK jest nieodwracalna. 

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Ruiny zamku krzyżackiego w Toruniu przyciągają turystów

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.