Toruń nie będzie musiał nosić maseczek? Ministerstwo Zdrowia zabrało głos

2020-05-14 17:20 KM
Maseczki ochronne są w tej chwili obowiązkowe w Toruniu. Czy wkrótce to się zmieni?
Autor: Vesna_Pixi / Pixabay.com Maseczki ochronne są w tej chwili obowiązkowe w Toruniu. Czy wkrótce to się zmieni?

W czwartek (14.05.2020) wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski zapowiedział stopniowe łagodzenie nakazu noszenia maseczek ochronnych. Czy to oznacza, że już niebawem Toruń będzie mógł cieszyć się ze zniesienia tego przepisu? Na początku zakrywać twarzy nie będą musieli mieszkańcy regionów, w których epidemia koronawirusa wygasa. Czy chodzi tutaj o województwo kujawsko-pomorskie?

Czy Toruń niebawem uwolni się od obowiązku noszenia maseczek ochronnych? Wiceminister zdrowia Sławomir Gadomski przedstawił w czwartek (14 maja) najnowszy pomysł resortu. Takie podejście ma związek ze spadkiem wskaźnika reprodukcji koronawirusa poniżej wartości 1, co oznacza, że epidemia w Polsce zaczyna wygasać. 

Resort chce jednak ostrożnie znosić zalecenia sanitarne tak, by nie doszło do ponownego wzrostu liczby zakażeń. Zniesienia nakazu noszenia maseczek ma więc początkowo dotyczyć regionów, w których nie ma ognisk koronawirusa. Czy Toruń i województwo kujawsko-pomorskie zaliczają się do nich?

Ostatni tydzień był dość łagodny dla Torunia i okolic. 12, 13 i poranek 14 maja nie przyniosły informacji o nowych zakażeniach koronawirusem w Kujawsko-Pomorskiem. W Toruniu w kwarantannie jest 221 osób.

- Myślę, że w ciągu może tygodnia, dwóch, zaproponujemy taki model związany z noszeniem maseczek, być może wyłączający pewne regiony, powiaty, województwa z tego obowiązku w przestrzeni otwartej. Raczej nie mówimy o tym, żeby zrezygnować z tego obowiązku w przestrzeniach zamkniętych - powiedział Sławomir Gadomski, wiceminister zdrowia.

Wygląda na to, że jest szansa, aby Toruń został objęty złagodzeniem nakazu. Pozostaje nam obserwować komunikaty resortu, które powinny się pojawić w najbliższych dniach.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Super Raport 14 V (goście: Kamiński, Simon)

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.