Toruń: Niezwykłe odkrycie na Bulwarze Filadelfijskim! Pochodzi z XIX wieku

2021-09-21 10:03
Odkrycie na Bulwarze Filadelfijskim w Toruniu
Autor: Urząd miasta Torunia / torun.pl Toruń: Niezwykłe odkrycie na Bulwarze Filadelfijskim! Pochodzi z XIX wieku

Toruń. Podczas prac prowadzonych na Bulwarze Filadelfijskim odkryto fragmenty XIX-wiecznych kanałów burzowych - poinformowali w komunikacie przedstawiciele Urzędu Miasta Torunia. Co teraz z nimi będzie? Są już rozważane konkretne scenariusze. Szczegóły na se.pl/torun.

Toruń: Niezwykłe odkrycie na Bulwarze Filadelfijskim! Pochodzi z XIX wieku

Ciekawy komunikat pojawił się w poniedziałek (20.09.2021) na stronie Urzędu Miasta Torunia. Przedstawiciele magistratu poinformowali o odkryciu fragmentów XIX-wiecznych kanałów burzowych. - Jak informuje Biuro Miejskiego Konserwatora Zabytków, odkryte fragmenty kanałów burzowych zostaną udokumentowane oraz na czas prac zabezpieczone. Aktualnie rozważana jest możliwość wyeksponowania ich w ramach realizowanej inwestycji, a to będzie wymagało uprzednich konsultacji pomiędzy inwestorem, projektantem i wykonawcą robót oraz zmiany zatwierdzonych projektów budowlanych - czytamy na stronie UMT.

Czytaj też: Toruń: Wtargnęli do ALDI i ukradli kawę za 1000 zł! Policja prosi o pomoc [WIDEO]

- Na Bulwarze Filadelfijskim, u wylotu ulic Łaziennej i Żeglarskiej, powstają dwa pawilony usługowe z tarasami. W trakcie prac natrafiono na fragmenty kanałów burzowych z lat 90. XIX w - informuje Urząd Miasta Torunia.

Zdjęcie z miejsca odkrycia przekazujemy wam nad tekstem. 

Spodobał ci się materiał? Polub nas na Facebooku!

Ukradli kawę wartą tysiąc złotych. Szuka ich policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE