Toruń: Nowe wiaty na placu Rapackiego. Co z roślinami? [ZDJĘCIA]

2020-12-03 11:35 Konrad Marzec
Toruń: Trwają prace na placu Rapackiego. Sprawdzamy postępy
Autor: MZK w Toruniu Toruń: Trwają prace na placu Rapackiego. Sprawdzamy postępy

Trwają prace torowo-drogowe przy placu Rapackiego i placu Niepodległości. - Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni, powstają ekrany akustyczne i wiaty przystankowe, a gdy pogoda pozwoli, rozpoczną się kolejne nasadzenia zieleni - przekazuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Toruń: Nowe wiaty na placu Rapackiego. Sprawdzamy postępy w pracach

Na węźle przesiadkowym na al. św. Jana Pawła II trwa montaż nowej wiaty przystankowej. Obecnie instalowane są słupy i wysięgi. Wiata zostanie obsadzona pnączami i stanie się „zielonym przystankiem”. Niebawem rozpocznie się także montaż wiat przystankowych dla autobusów dalekobieżnych. Gotowe jest już oznakowanie poziome jezdni i dobiegają końca prace przy oznakowaniu pionowym. - Przy placu Niepodległości powstają ekrany akustyczne i kończona jest przebudowa sieci instalacji podziemnych, zaś na przystanku tramwajowym na Wałach gen. Sikorskiego (naprzeciwko teatru) niedługo stanie docelowa wiata - przekazuje Sylwia Derengowska, rzecznik prasowy MZK w Toruniu.

Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Prace w rejonie placu Rapackiego w Toruniu. Co z roślinami?

Kwestia zieleni w rejonie placu Rapackiego i okolicach wzbudza sporo emocji. Rzeczniczka MZK w Toruniu uspokaja, że gdy tylko pogoda zechce współpracować - pojawią się konkretne efekty.

- Przymrozki uniemożliwiają obecnie dalsze nasadzanie roślin, jednak gdy tylko pogoda na to pozwoli, prace te będą kontynuowane. Obejmą one również wykonanie nawierzchni zielonego torowiska na ul. Chopina i Kraszewskiego - podkreśla w komunikacie Sylwia Derengowska.

Protest "GastroToruń umiera"