Toruń: Ogromne straty po pożarze wieżowca. Żywioł zniszczył dwanaście mieszkań

2022-01-16 9:42
Dramatyczna akcja strażaków w 11-piętrowym wieżowcu na ul. Gagarina
Autor: PIOTR LAMPKOWSKI/SUPER EXPRESS Dramatyczna akcja strażaków w 11-piętrowym wieżowcu na ul. Gagarina

Mieszkańcy dwóch kondygnacji budynku przy ul. Gagarina w Toruniu nie mogą wrócić do swoich mieszkań po pożarze, który wybuchł w sobotę, 15 stycznia wieczorem. Strażacy walczyli z ogniem do późnych godzin nocnych. Straty są ogromne, bo żywioł zniszczył aż dwanaście mieszkań.

Ogień pojawił się w sobotni wieczór w jednym z mieszkań na dziewiątym piętrze bloku przy ul. Gagarina w Toruniu. Lokal, w którym wybuchł pożar, spłonął doszczętnie. Łącznie zniszczonych zostało 12 mieszkań.

- Z pożarem walczyło dziewięć zastępów straży pożarnej. Mieszkanie, w którym wybuchł pożar, całkowicie spłonęło. Łącznie zniszczenia są w dwunastu lokalach - powiedział PAP w niedzielę oficer prasowy Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Toruniu kpt. Przemysław Baniecki.

W wyniku pożaru ranne zostały trzy osoby: dwie kobiety mieszkające na jedenastym piętrze, które zostały podtrute dymem oraz strażak, który ucierpiał w wyniku pęknięcia szyby podczas gaszenia ognia.

Czytaj też: Uderzył i kopnął kobietę w centrum Torunia! Teraz słono za to zapłaci

Z budynku ewakuowano 20 mieszkańców. Ci, którzy zamieszkiwali lokale na dziewiątym i dziesiątym piętrze, w klatce schodowej, w której wybuchł pożar, do chwili obecnej nie mogą wrócić do swoich mieszkań. Zaproponowano im lokale zastępcze, jednak nie skorzystali z tej możliwości i zorganizowali sobie noclegi we własnym zakresie.

Na razie nie wiadomo, co było przyczyną pożaru. Trwają czynności mające na celu ustalenie okoliczności zdarzenia.

Czytaj też: Toruń. Wiemy, kiedy most Piłsudskiego zostanie całkowicie otwarty. Konkretna data

Sonda
Czy wiesz, jak należy postępować w czasie pożaru?
Proces w sprawie pożaru w koszalińskim eascape roomie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE