Zima znów zaskoczyła kierowców w Toruniu. Opady śniegu i armagedon na drogach

2021-01-04 10:52 Konrad Marzec
Opady śniegu sprawiają, że warunki na drogach są bardzo trudne
Autor: Róża Koźlikowska - @FotRose Opady śniegu w Toruniu i okolicach. Kierowcy mają spore problemy

Zima znów zaskoczyła drogowców - tak niektórzy czytelnicy komentują początek tygodnia w Toruniu i okolicach. W godzinach porannych opady śniegu dają nam solidnie w kość. Policjanci odnotowali już nieprzyjemne incydenty na drogach i apelują do kierowców o rozsądek. Szczegóły na se.pl/torun.

Śnieg na drogach w Toruniu i okolicach. Policja apeluje do kierowców

Po raz pierwszy w 2021 roku mamy do czynienia z konkretnymi opadami śniegu, które pogarszają warunki na drogach. Rzecznik prasowy toruńskiej policji poinformował naszą redakcję, że 4 stycznia od godz. 9:00 do 10:00, czyli w czasie gdy zaczął padać śnieg - na drogach powiatu toruńskiego doszło do 11 kolizji. - Najczęstszą przyczyną zdarzeń drogowych w takich warunkach jest niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i wypadnięcie z jezdni oraz najechanie na pojazd poprzedzający - przekazuje asp. Wojciech Chrostowski.

Przeczytaj także: Zadzwoniła na policję, bo jej mąż chciał popełnić SAMOBÓJSTWO! Spektakularna akcja służb

Funkcjonariusze apelują o przestrzeganie kilku zasad, które pozytywnie wpłyną na bezpieczeństwo na drogach. Warto poświęcić 5-10 minut na odśnieżenie samochodu z zalegającego na nim opadu i lodu. Konieczna jest też wymiana opon i płynów na zimowe. Zdejmijmy nogę z gazu oraz zachowajmy bezpieczny odstęp od jadącego przed nami pojazdu. 

- Zwracajmy uwagę na zmiany organizacji ruchu, nie jedźmy na pamięć. Unikajmy brawury i nie przeceniajmy własnych możliwości za kierownicą - apeluje asp. Wojciech Chrostowski w specjalnym komunikacie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Pościg za złodziejem luksusowych aut w Toruniu. Dawid M. "działa" od kilku lat