Restauracje z Torunia w akcji #OtwieraMY. Prezydent Zaleski: "Jestem rozdarty"

2021-01-14 16:58 Konrad Marzec
Prezydent Torunia Michał Zaleski i dziennikarze
Autor: Wojciech Szabelski / UM Toruń Prezydent Torunia Michał Zaleski odniósł się do akcji "OtwieraMY" i apeluje do przedsiębiorców

Przedsiębiorcy z Torunia mają dość i otwierają się pomimo zarządzonych obostrzeń. Restauracje z Torunia chcą walczyć o przetrwanie. Na czwartkowej konferencji prasowej do akcji #OtwieraMY odniósł się prezydent Michał Zaleski. - Powiem tak po ludzku - jestem rozdarty - podkreślił gospodarz grodu Kopernika. Więcej na se.pl/torun.

Spis treści

  1. Akcja #OtwieraMY nabiera tempa. Toruń na liście
  2. Prezydent Torunia apeluje do przedsiębiorców. "Nie podejmujmy ryzyka"

Akcja #OtwieraMY nabiera tempa. Toruń na liście

W środę (13.01.2021) informowaliśmy was na Toruń Projekt Miasto, że restauracja z naszego miasta, "Smaki Indii", znajdująca się przy ul. Pochmurnej dołączyła do akcji "OtwieraMY". O co w niej chodzi? To bunt przedsiębiorców. Właściciele hoteli, stoków narciarskich oraz restauracji liczą straty. Wielu z nich ma już dość obecnej sytuacji i zamierza działać mimo panujących obostrzeń. Jak się okazuje - w naszym mieście przybywa tych, którzy nie zgadzają się na przedłużanie obostrzeń. Na liście jest już też m.in. "Artystyczna Bistro".

Prezydent Torunia apeluje do przedsiębiorców. "Nie podejmujmy ryzyka"

Co na to władze grodu Kopernika? Na czwartkowej konferencji do sprawy odniósł się prezydent Michał Zaleski. - Jestem rozdarty. Wiem, jak cierpią przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność gastronomiczną - podkreślił gospodarz miasta.

Przeczytaj także: Toruń. Tajemnicza paczka pogrążyła dwóch mężczyzn. Akcja służb koło Grębocina

- Wiem, że każdy tydzień zamknięcia jest nie do zniesienia. Rozumiem tę determinację, natomiast z drugiej strony jestem świadom, co niesie za sobą epidemia. W Toruniu zachorowało dotychczas prawie 12 tys. osób. Jest też 200 zgonów. To przez epidemię. Bardzo proszę, żeby nie podejmować takich ryzykownych decyzji i kroków. Mamy inne sposoby na wspieranie gastronomii, do których zachęcam. Mam tu na myśli kupowanie posiłków na wynos. Przypomnę, że miasto wspiera przedsiębiorców. Przygotowaliśmy projekt dotyczący podatku od nieruchomości - podkreślił prezydent Zaleski.

W czwartek (14.01.2021) Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 993 nowych przypadkach koronawirusa w Kujawsko-Pomorskiem. W Toruniu odnotowano ich 79. W całej Polsce od początku pandemii zaraziło się 1 414 362 osób.

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!