Toruń: Dwie ulice zyskają nowe oblicze. Drogowcy szukają wykonawców

2021-01-13 8:56 Konrad Marzec
Dwie ulice w Toruniu zyskają nowe oblicze. Poszukiwani wykonawcy
Autor: MZD w Toruniu Dwie ulice w Toruniu zyskają nowe oblicze. Poszukiwani wykonawcy

Do 20 stycznia 2021 r. toruńscy drogowcy poszukują firmy, która zajmie się przebudową ulicy Chrzanowskiego. MZD informuje także, że czeka na zgłoszenia chętnych, zainteresowanych przebudową ul. Miedza na toruńskich Wrzosach. Oba te miejsca zyskają zupełnie nowe oblicze. Szczegóły na se.pl/torun.

Spis treści

  1. Toruń: Dwie ulice zyskają nowe oblicze. Poszukiwani wykonawcy
  2. Kto przebuduje toruńską Miedzę? MZD czeka na oferty

Toruń: Dwie ulice zyskają nowe oblicze. Poszukiwani wykonawcy

Do 20 stycznia 2021 r. toruńscy drogowcy poszukują firmy, która zajmie się przebudową ulicy Chrzanowskiego. Do wykonania jest ponad kilometrowy odcinek ulicy z chodnikami, ciągiem pieszo-rowerowym i zjazdami. Kontrakt obejmuje budowę kanalizacji deszczowej, oświetlenia i zieleni. Ulica Chrzanowskiego położona jest na terenie przemysłowym, gdzie zlokalizowane są zakłady przemysłowe oraz usługowe. Ma utwardzoną, ale niejednorodną nawierzchnię. Jej zasadnicza część jest bitumiczna, są też fragmenty wykonane z trylinki i betonu. Na cały odcinku brak jest kanalizacji deszczowej. Kilka miesięcy temu zostały tam wykonane roboty ciepłownicze i wodno-kanalizacyjne.

Zobacz też: Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo odmieniony! Tak wygląda po remoncie [WIDEO, ZDJĘCIA]

- Przebudowany zostanie odcinek o długości 1086 m. Trylinka i beton cementowy ustąpią miejsca bitumicznej nawierzchni. Przy jezdni pojawi się ciąg pieszo-rowerowy. Wybudowane zostaną trzy perony autobusowe i dwa parkingi z dziesięcioma miejscami do parkowania. W ramach inwestycji zostanie wykonane włączenia ulicy Chrzanowskiego w ulice boczne (ul. Wymarzona, ul. Chrzanowskiego, ul. Na Zapleczu) oraz kanalizacja deszczowa i nowe oświetlenie. Planowany termin zakończenia zadania: 30.07.2022 - przekazuje Agnieszka Kobus-Pęńsko, rzecznik prasowy MZD w Toruniu.

Rozbudowa ulicy Chrzanowskiego stanowi kontynuację prac realizowanych w latach 2018-2020 przy udziale finansowym PGE Toruń S.A., obejmującej zakończoną w roku 2020 przebudowę ulic: Ceramicznej i Ukośnej.

Kto przebuduje toruńską Miedzę? MZD czeka na oferty

Do połowy stycznia 2021 r. firmy zainteresowane przebudową ul. Miedza na toruńskich Wrzosach mogą składać oferty. Toruńscy drogowcy ogłosili przetarg na to zadanie.

W ramach inwestycji zostanie wybudowana pieszo-jezdnia. W miejsce starych lamp zostanie zamontowane nowe, energooszczędne oświetlenie typu led. Na końcu ulicy zostanie wybrukowany plac manewrowy.

- Ulica Miedza to jedna z ulic, która zostanie przebudowana w ramach Programu Budowy Dróg Lokalnych na lata 2020-2023. W tym roku program ten  zakłada przebudowę15 ulic o łącznej długości ponad 3 km. Na realizację tych zadań została zarezerwowana kwota 12,7 mln zł -  informuje Agnieszka Kobus-Pęńsko.

Więcej informacji na temat przetargu na stronie: www.mzd.torun.pl w zakładce: Zamówienie Publiczne.

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!