Udawała policjantkę w Toruniu. Grozi jej 8 lat więzienia

2021-01-13 7:13
Oszustka udawała policjantkę w Toruniu. Grozi jej 8 lat więzienia
Autor: KMP w Toruniu Oszustka udawała policjantkę w Toruniu. Grozi jej 8 lat więzienia

Do 8 lat więzienia grozi kobiecie zatrzymanej przez kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń - Śródmieście. Oszustka, udając policjantkę, odebrała od seniorki pieniądze. Jej wizytę poprzedził telefon od rzekomego funkcjonariusza CBŚ, który przekonał starszą panią, że jej oszczędności są zagrożone, dlatego należy je powierzyć „mundurowym”. - Przestępcy wciąż próbują, stosując te sam scenariusz, dlatego nie dajmy się zwieść i nigdy nie przekazujmy gotówki czy jakichkolwiek kosztowności nieznajomym - podkreśla podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Toruń. Udawała policjantkę, grozi jej 8 lat więzienia

Oszuści wciąż "działają" i nierzadko obierają na cel osoby starsze, które uważają za łatwiejszy cel. W listopadzie 2020 roku, do 81-letniej mieszkanki toruńskich Bielan, na telefon stacjonarny, zadzwonił mężczyzna. Przedstawił się jako funkcjonariusz Centralnego Biura Śledczego. Powiedział starszej Pani, że prowadzi akcję przeciwko oszustom, którzy działają na jej osiedlu. Podstępnie wypytał ją o pieniądze. Poinformował również kobietę, że koniecznie musi sfotografować oraz spisać numery banknotów z oszczędności, które posiada w domu ponieważ są one zagrożone.

Czytaj też: Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo odmieniony! Tak wygląda po remoncie [ZDJĘCIA]

- Namówił pokrzywdzoną, by przekazała gotówkę policjantce, która do niej przyjdzie, zapewniając absolutne bezpieczeństwo jej oszczędności. Po chwili pod posesją Seniorki pojawiła się kobieta, która odebrała pieniądze. Ofiara tego oszustwa straciła wtedy kilka tysięcy złotych - informuje nas podinsp. Wioletta Dąbrowska, oficer prasowy KMP w Toruniu.

Ustalenia kryminalnych z Komisariatu Policji Toruń Śródmieście, którzy zajęli się namierzeniem sprawców, doprowadziły ich do 36-letniej mieszkanki Łodzi. Tam policjanci odwiedzili ją w miniony piątek rano (8.01.21). Kobieta była całkowicie zaskoczona wizytą funkcjonariuszy.

- Jeszcze tego samego dnia usłyszała zarzut, że działając wspólnie z inną osobą podającą się za funkcjonariusza Centralnego Biura Śledczego Policji w celu osiągnięcia korzyści majątkowej podjęła od pokrzywdzonej gotówkę czym doprowadziła ją do niekorzystnego rozporządzenia mieniem - przekazuje podinsp. Dąbrowska. 

9 stycznia prokurator zdecydował, że podejrzana będzie musiała zapłacić kilka tysięcy poręczenia majątkowego, obowiązuje ją zakaz opuszczania kraju i będzie musiała trzy razy w tygodniu zgłaszać się do łódzkiego komisariatu w ramach nałożonego na nią dozoru policyjnego - Za oszustwo grozi jej do 8 lat więzienia - podsumowuje policjantka z Torunia w komunikacie.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - torun.eskainfo@grupazpr.pl.

Tak wygląda odnowiony Komisariat Policji Toruń-Rubinkowo!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE