Toruń. Policja zapukała do mieszkania na starówce. 45-latek trafił przed oblicze sądu

2019-10-10 11:11 KM
wypadek w Grudnej
Autor: Magdalena Witt-Ratowska

Policjanci z Torunia wymierzyli kolejny cios posiadaczom narkotyków. Tym razem funkcjonariusze z komisariatu na Śródmieściu udali się do mieszkania na Starym Mieście, gdyż podejrzewali obecnego tam mężczyznę o posiadanie znacznej ilości niedozwolonych substancji. Wszystko się potwierdziło!

W środę (9 października) policjanci z komisariatu na toruńskim Śródmieściu doprowadzili do sądu 45-latka podejrzanego o łamanie ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Mężczyzna trafił za kraty w poniedziałek.

- Jego zatrzymanie to efekt pracy kryminalnych, którzy już od pewnego czasu mieli podejrzenia, że 45-latek może posiadać zakazane substancje. W dniu zatrzymania funkcjonariusze przeszukali mieszkanie na Starym Mieście, gdzie przebywał „amator” zakazach substancji. Funkcjonariusze odnaleźli tam worki i pojemniki z białym proszkiem. Wstępne policyjne testy wykazały, że było w nich łącznie kilogram amfetaminy - informuje Wojciech Chrostowski, rzecznik prasowy KMP w Toruniu.

Mężczyzna usłyszał zarzut za posiadanie znacznej ilości narkotyków. - Może mu grozić do 10 lat więzienia. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na najbliższe 3 miesiące - podsumowuje Wojciech Chrostowski.

Chcesz być na bieżąco z informacjami dotyczącymi Torunia i okolic? Koniecznie polub profil ESKA INFO Toruń na Facebooku! Zachęcamy również do zadawania nam pytań i zgłaszania problemów.