Toruń. Ponad 100 niewybuchów na osiedlu Jar! Znaleźli je na placu budowy

i

Autor: Straż Miejska w Toruniu / Zdjęcie poglądowe Toruń. Ponad 100 niewybuchów na osiedlu Jar! Znaleźli je na placu budowy

Groźne przedmioty

Toruń. Ponad 150 niewybuchów na osiedlu Jar! Znaleźli je na placu budowy

2022-11-24 17:59

Toruń: W miniony wtorek (22 listopada 2022 r.) dyżurny Straży Miejskiej w Toruniu otrzymał informację o wykryciu niewybuchów przy ulicy Watzenrodego (osiedle Jar). Rzecznik toruńskich strażników podaje, że było ich ponad 150! Na miejsce zostali wezwani saperzy.

Toruńscy strażnicy miejscy zajmują się m.in. zabezpieczeniem miejsc znalezienia niewybuchów. Tak było w przypadku z 22 listopada 2022 roku. - Pociski zostały ujawnione w trakcie robót przygotowawczych uzbrajania terenu. Natychmiast w to miejsce został skierowany patrol. Strażnicy zastali na miejscu ponad sto pięćdziesiąt sztuk różnego rodzaju niewybuchów - informuje Jarosław Paralusz, rzecznik prasowy Straży Miejskiej w Toruniu.

Toruń: Niewybuchy na osiedlu Jar. Akcja saperów

W komunikacie na stronie SM w Toruniu czytamy, że funkcjonariusze zabezpieczali niebezpieczne znalezisko przed osobami postronnymi do czasu przybycia patrolu saperskiego, który pojawił się około godziny 13.

- Żołnierze wyciągnęli z ziemi 17 pocisków artyleryjskich, 81 granatów ręcznych, 18 kostek dymnych oraz 49 sztuk amunicji strzeleckiej pochodzącej z okresu II wojny światowej. Około godziny 13.30 żołnierze wywieźli niewybuchy w celu unieszkodliwienia - podsumowuje Jarosław Paralusz.

Przedstawiciele służb regularnie apelują, aby w razie znalezienia niewybuchu nie próbować ich usuwać na własną rękę. Właściwym będzie w takiej sytuacji wezwanie strażników, którzy zadecydują, co zrobić z niebezpiecznym przedmiotem.

Jeżeli byliście świadkami wypadku bądź niepokojącego zdarzenia w regionie - pożaru, stłuczki itd., dajcie nam znać! Ostrzeżemy innych i ułatwimy komunikację. Zapraszamy również w razie jakichkolwiek problemów/pytań. Czekamy na naszym Facebooku oraz na mailu - miasta@se.pl.

Sonda
Czy kiedykolwiek znalazłeś/aś niewybuch?
Znaleziono niewybuch przy SP nr 5 w Lesznie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE